Online platforma, která bude obchodovat s použitými HFC chladiči

Evropa: S rostoucí potřebou využití regenerovaných a recyklovaných chladičů HFC se v Evropě očekává spuštění online platformy věnované obchodu s fluorovanými plyny.

Vzhledem k tomu, že dodávky některých původních HFC jsou pod rostoucím tlakem v důsledku postupného snižování fluorovaného plynu v Evropě, poskytne web Retradeables „transparentní a konkurenceschopné tržiště“ pro nákup a prodej použitých fluorovaných plynů v celé Evropě.

Retradeables budou jedinou online platformou, kde se mohou formulace a distributoři v členských státech EU připojit k regeneraci, recyklaci, opětovnému použití a obchodu s dodávkami fluorovaného plynu v kontrolovaném a regulovaném prostředí.

Web provozuje skupina společností Daikin Europe, Asociace materiálů a energetických aplikací (MAT4NRG) a Národní technická univerzita v Aténách (NTUA). Byl financován z programu LIFE, finančního nástroje Evropské unie, který podporuje pracovní projekty v oblasti životního prostředí, přírody a ochrany klimatu.

Pilotní projekty již byly realizovány v Maďarsku, České republice a na Slovensku. V první testovací fázi byli pozváni dva distributoři a osm instalačních techniků k registraci a testování prostředí. Oficiální spuštění se očekává tento měsíc.

Ti, kdo stojí za touto iniciativou, říkají: „Chceme dát vlivným osobám s rozhodovací pravomocí rozhodující výhodu tím, že je propojíme s dynamickou sítí recyklace, obnovy dat, průmyslové komunikace a živých cen.

Ve snaze vybudovat odpovědnou a životaschopnou cirkulační ekonomiku pro použité F-plyny Retradeables říká, že online tržiště poskytne udržitelným řešením pro instalátory a distributory, aby rozšířili své stávající zásoby obnovených F-plynů podle původních průmyslových standardů, aby sloužily zvýšené potřeby svých zákazníků.

I když je připojení k Retradeables zdarma prostřednictvím procesu online registrace, je otevřeno pouze pro řádně certifikované společnosti. Potenciální členové budou povinni poskytnout DIČ a číslo osvědčení o vodním plynu a nahrát kopii platného certifikátu na web.

Členové budou mít přístup k přímé online výměně za sběr, rekultivaci a obchod s použitým fluorovaným plynem. Nabídka a poptávka budou sledována a zaručena daty pro úplnou transparentnost

READ  Na jednotky, které zasahovaly u lesních požárů v Hřensku - Brně, vláda vyčleňuje 225 milionů korun denně.

Jakmile se členové stanou součástí Retradeables, jednoduše se přihlásí a vyhledají regenerované prodejce nebo kupující F-plynu pro jejich použitý F-plyn. Zobrazí typ, kvalitu, množství a cenu F-plynu.

Více informací Tady.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.