Jsem vizážistka, to jsou chyby, které vám přidají 10 let na obličeji

Jsem vizážistka, to jsou chyby, které vám přidají 10 let na obličeji

Karina Stathis pro Daily Mail Australia

23:32 24. března 2024, aktualizováno 23:34 24. března 2024

Expert na make-up odhalil tři návyky, díky kterým budete okamžitě vypadat starší.

Anglický vizážista Wayne Goss, který má na YouTube čtyři miliony sledujících, řekl, že používání minerálních očních stínů, nepoužívání primeru a používání „nesprávného“ typu korektoru může vašemu obličeji přidat „roky“.

„Většina z nás použije make-up, aby pomohl zlepšit svůj vzhled, nebo dokonce pomohl zakrýt některé vrásky, které jsme za ta léta získali,“ řekl.

„Nicméně kvůli některým chybám může mít make-up, který nosíme, ve skutečnosti opačný účinek a potenciálně nám na obličeji přidá nejen rok nebo dva, ale až deset let.“

Anglický vizážista Wayne Goss (na obrázku) se podělil o tři běžné chyby, které mohou vašemu obličeji přidat „roky“

1. Vyhněte se metalickým očním stínům

Pro někoho může být šok, že metalické oční stíny dokážou vylepšit vzhled jemných linek a vrásek, takže matný odstín je lepší volbou.

„Vyhněte se metalickým očním stínům a místo toho zvolte matné oční stíny. Matná barva obecně funguje lépe, protože nepřitahuje pozornost na pomačkaná nebo pomačkaná místa,“ řekl pan Goss.

„Je také snazší nanášet pudr na krémy, zejména proto, že se snáze mísí s kvalitním štětcem.“

Pan Goss také doporučuje nikdy nemíchat oční stíny prstem a pro dosažení nejlepších výsledků používat pouze kvalitní štětce na make-up.

2. Typ korektoru

Použití nesprávného odstínu korektoru pro vaši pleť je další chybou, kterou pan Husa vidí často a která může mít opačný efekt a zvýraznit vrásky kolem očí.

„Obecně platí, že lidé mohou kolem očí s korektorem příliš zesvětlit oči, což může vašemu obličeji přidat roky, takže je opravdu důležité získat barvu, která odpovídá tónu vaší pleti,“ řekl.

READ  RPG Obscure Samurai Shodown je konečně k dispozici v angličtině

Vždy se doporučuje používat spíše krémový korektor než tekutý a pan Goss navrhuje aplikovat přípravek do vnitřního koutku oka, protože je to „jediná část oka, která se nemačká“.

Pan Goss řekl, že používání minerálních očních stínů, nepoužívání primeru a použití „nesprávného“ typu korektoru může zvýraznit jemné linky a vrásky na vaší tváři (obrázek)

3. Vždy hydratujte pokožku a použijte primer

Mnoho lidí zapomíná na hydrataci pokožky před aplikací make-upu, což způsobuje rychlejší vysychání obličeje během dne nebo noci. To může zvýšit pravděpodobnost jemných linek a vrásek.

Pan Goss navrhl podívat se na složky hydratačního krému nebo primeru a vždy si obličej připravit před aplikací make-upu.

„Jak stárneme, naše pokožka bude přirozeně sušší, a proto jsou hydratační složky tak důležité, jak stárnete,“ řekl.

„Když budete na příští návštěvě make-upu a péče o pleť, hledejte kosmetiku, která obsahuje složky jako kyselina hyaluronová, abyste zajistili, že vaše produkty udrží vaši pokožku hydratovanou.“

Mělo by být aplikováno „těžké“ množství hydratačního krému, aby bylo zajištěno, že pokožka zůstane hydratovaná.

„Než začnete nanášet make-up, použijte dobrý primer, abyste zajistili, že bude fungovat jako bariéra mezi vaší pletí a make-upem a pomůže make-upu zůstat na správných místech po celý den, nejen na přesných místech. dodal pan Goss.

Přečtěte si více: Značka Aussie SPF se vyprodala poté, co se Khloe Kardashian chlubila produktem v hodnotě téměř 45 dolarů

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *