IIHF – Vysoko létající Češi vítězí

Česko začalo rychle, v čase 4:58 otevřelo skóre přesilovkovým gólem Davida Špačka. Pro obránce to byl třetí gól na turnaji, který nyní vede všechny bluelinery se třemi góly.

Krátce nato měli velkou šanci na zdvojnásobení vedení, ale Nikita Kwab zasáhl dobře, když se uvolnil od Robina Sabočka. Dostali však druhý gól v té době. Philipp Chinn špatně zpracoval puk ve vlastní koncovce a Gabriel Šturk byl ve správný čas na správném místě a v čase 17:04 rychlým bekhendem ze slotu dostal Česko do vedení 2:0.

Druhou zahájil Čech půltuctem icingu puku v prvních minutách a těsně před poločasem trenér Tobias Abstreiter stáhl Quappa a Simon Wolf nakrátko vyměnil brankáře. Hrál dvě sezony předtím, proti Kanadě vstřelil devět branek. Dnes v noci, když při své první střele dovolil gól, Brabenek v čase 9:38 pěknou přihrávkou před Chmelera upravil na 3:0.

Němci se však bránili a svázali uzel o tři minuty později jemným individuálním úsilím Weida Oswalda. Jeho střela Rushe byla zblokována, ale puk se odrazil od mantinelu a Oswald ho vyrazil, než Susanek stačil zareagovat.

Bohužel tým nedokázal vyvolat emoce z branky a Čechy odrachotily dvě pozdní lajny. Szturc chytře nahrál Rysavému, zastavil se přímo před vlkem. Raisavi se rychle točí a nachází odvrácenou stranu v 16:27. Po 47 sekundách skóroval z nemožného úhlu Petr Hauser, střelu Wolves by bezpochyby rádi vrátili.

Abychom dodali noci vykřičníku, Czechia přidali další dva v rozmezí 29 sekund na začátku třetí. Semeler proměnil další pěknou přihrávku od Szturce, poté Jakub Koz upravil na 7:1 na 5:02. Skóre zakončil v čase 17:23 Jiří Tichásek, který zakončil brejk tři na dva vysokou střelou přes rukavici Wolfeho.