Jasné vítězství Dánska a Česka v otvíráku WMTBOC

Na mistrovství světa v orientačním běhu na horských kolech ve Švédsku, které skončilo na střední trati, dosáhli na mistrovství světa v orientačním běhu na horských kolech Dánsko Nicolin Splittorf a Čech Kristóp Boker.

Ve třídě žen Splittorff porazila kolegyni Dánku Camilu Sogardovou o 53 sekund a Švédku Nadiu Larssonovou zaostala o 6 sekund.

Trať měřila 11,5 kilometru a nabízela technicky náročnou trať s mnoha rozhodnutími v relativně rychlém terénu kolem Säter.

– Neudělal jsem žádnou chybu, ale musel jsem udělat pár zastávek, abych si přečetl mapu. „Obvykle to nedělám, takže to bylo určitě náročné,“ řekl Splittorf Dánské federaci orientačního běhu po svém vítězství.

Ve třídě mužů zvítězil ještě lépe Christoph Boklar, který porazil Samuela Bogalu (FIN) o 58 sekund. Jan Hašek vybojoval pro Českou republiku další medaili, když na trati dlouhé 13,5 kilometru dojel o 1,39 za Bokerem na třetím místě.

– Vsadil jsem se dobře. „Začal jsem sebevědomým tempem a snažil jsem se zrychlit tempo na konci poslední tvrdé kontroly a myslím, že výsledek mluví za vše,“ řekl Boker po svém závodě.

Sledujte TV stream z dnešního závodu na IOF LIVE pro výsledky a mezičasy.

Díky vítězství je nyní Nicolín Splittorf na děleném prvním místě ve Světovém poháru CX 80 se 140 body vedle Camily Sogard. Třetí je Gabriele Andrasiuniene (LTU) se 121 body.

Vojtěch Ludvik (CZE) dnes skončil čtvrtý a ve Světovém poháru CX 80 mužů má náskok 10 bodů před Simonem Brendleym (SUI). Dnešní stříbrný medailista Samuel Bogala je třetí, dva body za Friendly.

Pořadí světového poháru CX 80 najdete zde

Juniorští atleti dnes stále bojovali o medaile na střední trati a Karina Nurminen (FIN) rozdrtila zbytek pole W20 a zvítězila o 2,36 minuty nad finkou Siljou Yilihidanenem. Bronz získala Švédka Tilda Baumová.

READ  Soharna dává gól! České nováčky Penguins při debutu v NHL

Třídu M20 vyhrál Hannes Hinilica (AUT) o více než minutu, o stříbrnou medaili se podělili Flurin Schnyder (SUI) a Flex Silver (SWE).

Atleti MTBO se vrátí na kola na sobotní ranní štafety.
Sledujte TV stream od 10:00 SELČ (UTC +2) na IOF LIVE.