Japonská horská dráha se vypne poté, co cestující nahlásí zlomené kosti

Japonská horská dráha Do-Dodonpa je od zahájení jízdy v roce 2001 jednou z nejdůležitějších instalací v parku Fuji-Q Highland Park.

Do-Dodonpa, jedna z nejrychlejších horských drah na světě, dokáže sprintovat z klidu na 112 mph za 1,56 sekundy.

Představitelé místní správy v prefektuře Yamanashi ale minulý týden uvedli, že horská dráha bude kvůli bezpečnostním inspekcím uzavřena poté, co čtyři cestující nahlásí zlomeniny krku a páteře.

Guvernér Yamanashi, Kotaro Nagasaki, kritizoval provozovatele parku, asi 75 mil jihozápadně od Tokia, za to, že nepřidali bezpečnostní opatření nebo varovali vládu dříve.

„Myslím, že kdyby je nahlásili dříve a přijali příslušná opatření, některým nehodám by se dalo předejít,“ řekl pan Nagasaki během páteční tiskové konference.

Podle údajů z prefektury Yamanashi dvě ženy a dva muži ve věku 30 až 50 let utrpěli mezi prosincem a tímto měsícem zlomeniny krku nebo páteře.

Kimi Konishi, mluvčí společnosti Fuji-Q Highland, uvedla, že park zkontroloval stopy a vybavení a zkontroloval rychlost horské dráhy poté, co cestující nahlásili svá zranění, ale nenašli žádné problémy. Řekla, že představitelé Parku nahlásili každý incident policii, ale až čtvrtému incidentu 2. srpna podali zprávu přímo vládě.

„Měli jsme to nahlásit dříve,“ řekla v telefonickém rozhovoru. „Nyní doufáme, že se ti, kterých se to týká, uzdraví co nejrychleji.“

Paní Konishi dodala, že všichni cestující byli instruováni, aby udržovali kontakt s opěrkami hlavy a zad, ale někteří ze zraněných cestujících řekli personálu parku, že se během jízdy možná nakláněli dopředu.

READ  Bývalý íránský prezident Ahmadínežád a diskvalifikovaný Larijani podepsali volby | Politické zprávy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *