Isher dominuje úvodnímu víkendu české formule ACCR

Švýcarský jezdec Ethan Ischer slaví dvojnásobné vítězství v premiéře série Hungaroring

Ethan Isher přišel, viděl a zvítězil. Pilot Zenzer Motorsport ovládl úvodní závodní víkend ACCR Czech Formula, nové série Formule 4 pro střední a východní Evropu.

V úvodu sezóny na vyčerpávajícím Hungaroringu získal Ischer pole position a vyhrál oba závody, aby odjel z Budapešti se solidním náskokem v šampionátu. „Byl to pro mě skvělý víkend, prostě perfektní. Tým si počínal skvěle a dal mi fantastické auto. Jsem šťastný a mohu to dokázat,“ usmívá se Isher.

V 1. závodě 16letý závodník předvedl Michaela Sattera (Satter Engineering), aby zvítězil u vlajky, zatímco jeho týmový kolega Genzer z Nizozemska Reno Brankot skončil třetí.

Ve druhém závodě dvojice Genser slavila výsledek 1:2, když si Sauter po souboji s Ischerem v úvodních etapách zlomil přední křídlo. Jeho následná zastávka v boxech ho srazila na konec pole. Nicolas Taylor, šampion GP4 z roku 2022, využil Saterovy havárie a získal své první pódium v ​​sezóně po Ischerovi a Francottovi.

Úvodní kolo proběhlo velmi hladce. Přesto mě výkon velmi mladých účastníků opravdu překvapil a dojal. V naší sérii Formule 4 jsme rozhodně na správné cestě. Mnohokrát děkujeme našim partnerům a zaměstnancům za jejich velký přínos“, řekl Joseph Křenek, promotér české formule ACCR.

V celkovém pořadí má Isher náskok s 50 body, následovaný Franchotem (33) a Taylorem (27).

Česká formule ACCR se vrací s druhým kolem na Red Bull Ring 20. a 21. května.

READ  Dáma dává přednost nákupu místních potravin v supermarketech, zjistila studie

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."