Linux 6.0 debutuje, chybí některé rezavé kousky • Registr

Emperor Penguin Linus Torvalds vydal prvního kandidáta na vydání pro Linux 6.0, ale nevadí mu, jak tomu říkáte.

Několik čínských vývojářů, kteří se již rozhodli nazvat toto jádro 6.0, poukázalo na to, že ‚5.20‘ je užitečnější verze oblíbeného čísla ‚Western 4.20‘. Napsal Při oznámení vydání Linuxu 6.0 rc1.

„4.20“ je odkaz na den, kdy někteří oslavují marihuanu, zatímco „5.20“ dělá totéž pro kouzelné houby.

Torvalds napsal: „Pokud tomu chcete říkat ‚Linux 5.20‘, pokračujte přímo.

„Protože čísla verzí jádra jsou plně nakonfigurována a nemají žádný vnitřní význam.“

Stále je dobré vědět, že vydání z tohoto týdne má hodnocení 6.0, protože diskuse o mailing listu linuxového jádra v posledních týdnech používala 5.20 a 6.0 zaměnitelně.

jako takové záznam Již zmíněnoVydání neprovádí zásadní změny v jádře, ale obsahuje několik užitečných aktualizací – jako je větší podpora RISC-V, kód pro podporu akcelerátorů Intel Gaudi a vylepšené zpracování ACPI.

Torvalds si posteskl, že některé kódy, které umožnily Rust, se nedostaly do vydání.

„Vlastně jsem doufal, že získáme první rezavou infrastrukturu, vícegenerační LRU VM, ale ani jedno se tentokrát nestalo,“ řekl, než poznamenal, že „vždy existuje více verzí.“

„Toto je jedna z těch verzí, které byste neměli pozorně sledovat, protože více než polovina z nich je další výpis registru AMD GPU,“ dodal s tím, že procesory Intel Gaudi2 Ai pravděpodobně také produkují mnoho podobných jaderných doplňků. .

Dodal: „Zaměstnanci CPU se také objevují v souborech JSON, které popisují události výkonu, ale vypadají velmi malé ve srovnání s automaticky generovanými definicemi GPU a AI ‚asic_reg‘.“

Verze obsahuje 13 099 změněných souborů, 1 280 295 vložení a 341 210 smazání. Torvalds spočítal tato čísla „jen proto, že jsem byl zvědavý a díval se“.

READ  Apple Music nyní nabízí podporu pro prostorový zvuk a bezztrátový zvuk

Chce, abyste byli také zvědaví – nebo alespoň natolik zvědaví, abyste otestovali jádro, protože to potřebují kandidáti na vydání a toto má alespoň jednu aktivní chybu. ®

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.