Dáma dává přednost nákupu místních potravin v supermarketech, zjistila studie

Většina nakupujících v České republice Kupte si raději české jídlo V supermarketech Nielsen odhalil nový průzkum atmosféry.

97% respondentů alespoň příležitostně navštěvuje supermarkety za potravinami, zatímco 64% v malých a kamenných obchodech, 31% na farmářských trzích, 26% v tržnicích a 21% ve specializovaných obchodech. Organické obchody a 17% online.

Země původu

Asi 85% respondentů označilo zemi původu produktu jako klíčový faktor při výběru produktu.

Výzkum také odhalil, že 41% respondentů projevilo zájem o zemi narození téměř o všechny výrobky. Pro srovnání, 44% se staralo pouze o vybrané produkty a 15% se o to nestaralo.

Studie také zjistila, že 70% nakupujících je ochotných připlatit si, pokud si chtějí koupit zboží ze země, kterou si vybrali.

Výrobky z České republiky se umístily na prvním místě, pokud jde o vzhled produktů mezi českými spotřebiteli, následované Německem a Slovenskem.

Polsko se ukázalo jako nejméně oblíbená producentská země pro český lid, přičemž pouze 4% respondentů uvedlo, že mají rádi polské výrobky.

Otok

Jinde údaje CSO ukázaly, že ceny v srpnu rostly téměř ve všech segmentech spotřebního koše.

Země zažívá od listopadu 2008 meziroční inflaci. Analytici předpovídají, že inflace se do konce letošního roku přiblíží k 5%.

Od srpna také rostou světové ceny potravin, přičemž zdražují cukr, rostlinné oleje a obiloviny, zejména pšenice, která stoupla o 8,8%, zatímco ceny kukuřice a rýže klesly, dodala SOCR ČR.

Česká federace obchodu a cestovního ruchu poznamenala, že čeští spotřebitelé se budou muset vypořádat s rostoucími cenami mléčných výrobků, které budou trpět vyššími náklady na balení a dopravu.

V dubnu letošního roku čeští zákonodárci odmítli plán EU na odstranění měření z účtu za kvalitu potravin a požadují hlavně místně vyráběné supermarkety s potravinami, aby se vyhnuly konfliktům s Evropskou komisí ohledně pravidel jednotného trhu.

READ  Mistrovství světa v Timbersports: Tým GB poražený Českou republikou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *