FISU vybírá země pro soutěže v ledním hokeji a curlingu v Lucernu 2021

Mezinárodní univerzitní atletická unie (FISU) vybrala země, které se na letošním zimním univerzitním mistrovství v Lucernu zúčastní hokejových a curlingových soutěží.

Oba sporty se budou účastnit týmy ze Švýcarska, zatímco týmy ze Spojených států, které jsou hostitelem zimní univerziády 2023, budou soutěžit v ledním hokeji.

Obhajce titulu se také zúčastní zimních univerzitních mistrovství 2019 v Krasnojarsku.

Kromě toho si Mezinárodní konfederace ozbrojených skupin (FISU) vybrala týmy, které byly v žebříčku organizace vyšší, a ty, které si na předchozích akcích vedly dobře.

V mužské hokejové soutěži se zúčastní deset týmů, včetně obhájců titulu Rusko, Kanada, Česká republika, Estonsko, Kazachstán, Lotyšsko, Jižní Korea a Slovensko.

Na ženském hokeji se šesti týmy se představí Kanada, Japonsko, Čína a Rusko, které rovněž obhájí šampiony.

Soutěž se má konat od 10. do 20. prosince v ledovém centru Sursee v Luzernu a Bossard aréně v Zugu.

„Byl jsem překvapen kvalitou hokejových zápasů na zimním mistrovství Krasnojarské univerzity v roce 2019,“ řekl Urs Scholl, prezident Lucernu 2021.

„Jsem nadšený, když vidím, jak si náš tým vede na domácí půdě proti velkým zemím, jako je Rusko a Kanada, v Lucernu.“

„Stříbrní medailisté ze zimních univerzitních mistrovství na Slovensku si také určitě zahrají některé vzrušující hry.“

Curling se bude konat ve Sporting Parku v Engelbergu od 6. do 14. prosince s deseti týmy na mužských i ženských akcích.

Mezi mistrovství mužů budou patřit obhájci titulu Norsko, Kanada, Česká republika, Japonsko, Nizozemsko, Jižní Korea, Rusko, Švédsko a Velká Británie.

Švédsko je obhájkyní soutěže žen a přidají se k němu Kanada, Japonsko, Norsko, Čína, Jižní Korea, Rusko, Španělsko a Velká Británie.

„Je skvělé vidět oznámení týmů účastnících se zimního turnaje univerzity, přestože byla loni odložena,“ řekl generální tajemník a generální ředitel FISU Eric Centrond.

„Je to skvělá zpráva nejen pro organizační výbor a FISU, ale i pro sportovce a jejich delegace, kteří museli odložit výcvik v roce 2020 a nyní jsou konkurenceschopní.“

Po oznámení týmu odhalil Mike Kurt, vedoucí sportu na švýcarské univerzitě, že hostitelská země bude mít v Luzernu 2021 delegaci 120 sportovců.

To bude představovat největší švýcarský tým na zimním univerzitním turnaji a poprvé se švýcarští sportovci zúčastní každé disciplíny.

V Lucernu se mělo konat příští vydání zimních her univerzity od 21. do 31. ledna, ale soutěž byla v důsledku pandemie COVID-19 odložena na 11. až 21. prosince.

V Lucernu 2021 je naplánováno celkem 10 sportovních disciplín a akce se budou konat na sedmi místech.

READ  Wimbledon 2022, Cameron Nouri porazila Davida Goffina, Anase Jabera, Tatianu Mariovou, výsledky, skóre, zprávy, semifinále, video, nejdůležitější momenty

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.