FISU vybírá země pro soutěže v ledním hokeji a curlingu v Lucernu 2021

Mezinárodní univerzitní atletická unie (FISU) vybrala země, které se na letošním zimním univerzitním mistrovství v Lucernu zúčastní hokejových a curlingových soutěží.

Oba sporty se budou účastnit týmy ze Švýcarska, zatímco týmy ze Spojených států, které jsou hostitelem zimní univerziády 2023, budou soutěžit v ledním hokeji.

Obhajce titulu se také zúčastní zimních univerzitních mistrovství 2019 v Krasnojarsku.

Kromě toho si Mezinárodní konfederace ozbrojených skupin (FISU) vybrala týmy, které byly v žebříčku organizace vyšší, a ty, které si na předchozích akcích vedly dobře.

V mužské hokejové soutěži se zúčastní deset týmů, včetně obhájců titulu Rusko, Kanada, Česká republika, Estonsko, Kazachstán, Lotyšsko, Jižní Korea a Slovensko.

Na ženském hokeji se šesti týmy se představí Kanada, Japonsko, Čína a Rusko, které rovněž obhájí šampiony.

Soutěž se má konat od 10. do 20. prosince v ledovém centru Sursee v Luzernu a Bossard aréně v Zugu.

„Byl jsem překvapen kvalitou hokejových zápasů na zimním mistrovství Krasnojarské univerzity v roce 2019,“ řekl Urs Scholl, prezident Lucernu 2021.

„Jsem nadšený, když vidím, jak si náš tým vede na domácí půdě proti velkým zemím, jako je Rusko a Kanada, v Lucernu.“

„Stříbrní medailisté ze zimních univerzitních mistrovství na Slovensku si také určitě zahrají některé vzrušující hry.“

Curling se bude konat ve Sporting Parku v Engelbergu od 6. do 14. prosince s deseti týmy na mužských i ženských akcích.

Mezi mistrovství mužů budou patřit obhájci titulu Norsko, Kanada, Česká republika, Japonsko, Nizozemsko, Jižní Korea, Rusko, Švédsko a Velká Británie.

READ  Čarodějnice hrát předsezónní zápasy v Japonsku vs. Warriors

Švédsko je obhájkyní soutěže žen a přidají se k němu Kanada, Japonsko, Norsko, Čína, Jižní Korea, Rusko, Španělsko a Velká Británie.

„Je skvělé vidět oznámení týmů účastnících se zimního turnaje univerzity, přestože byla loni odložena,“ řekl generální tajemník a generální ředitel FISU Eric Centrond.

„Je to skvělá zpráva nejen pro organizační výbor a FISU, ale i pro sportovce a jejich delegace, kteří museli odložit výcvik v roce 2020 a nyní jsou konkurenceschopní.“

Po oznámení týmu odhalil Mike Kurt, vedoucí sportu na švýcarské univerzitě, že hostitelská země bude mít v Luzernu 2021 delegaci 120 sportovců.

To bude představovat největší švýcarský tým na zimním univerzitním turnaji a poprvé se švýcarští sportovci zúčastní každé disciplíny.

V Lucernu se mělo konat příští vydání zimních her univerzity od 21. do 31. ledna, ale soutěž byla v důsledku pandemie COVID-19 odložena na 11. až 21. prosince.

V Lucernu 2021 je naplánováno celkem 10 sportovních disciplín a akce se budou konat na sedmi místech.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *