Variabilní omikronové příznaky: Kde se vyvíjejí omikronové příznaky?

a Omicron alternativa ke koronaviru Zdá se, že způsobuje menší poškození plic, což naznačuje, že varianta se liší od Předchozí kmeny COVID-19.

Řada nových studií který používal myši a křečci, zjistil, že omikronová varianta omezuje infekci na horní cesty dýchací, podle WebMD.

  • To zahrnuje nos, hrdlo a průdušnici.
  • Předchozí varianty COVID-19 se soustředily kolem plic a dýchacích problémů, což mělo za následek příznaky COVID-19, jako je dušnost.

To ukazuje na známku toho, co se děje s omikronovou variantou, řekl Roland Eils, počítačový biolog z Berlínského institutu zdraví.

  • „Je spravedlivé říci, že se objevuje myšlenka onemocnění, které se primárně projevuje v horních cestách dýchacích,“ New York časy.

V prosinci a laboratorní studie Na omikronové proměnné je zjištěno, že proměnná se šíří rychleji než proměnná delta. Konkrétně se varianta „zdvojnásobuje 70krát rychleji než delta varianta a původní SARS-CoV-2 v lidských průduškách, což může vysvětlovat, proč oomikron cestuje mezi lidmi rychleji než předchozí varianty,“ uvádí studie.

  • To je důvod, proč omikronová varianta způsobuje méně plicních infekcí.
  • Průdušnice jsou dvě velké trubice, které přivádějí vzduch z průdušnice do vašich plic, a proto může být omikronová proměnná ve vašem krku centrálnější, podle Clevelandská klinika.
READ  Můžete sledovat raketu Sojuz odpalovat ruskou americkou posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici počátkem pátku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *