Variabilní omikronové příznaky: Kde se vyvíjejí omikronové příznaky?

a Omicron alternativa ke koronaviru Zdá se, že způsobuje menší poškození plic, což naznačuje, že varianta se liší od Předchozí kmeny COVID-19.

Řada nových studií který používal myši a křečci, zjistil, že omikronová varianta omezuje infekci na horní cesty dýchací, podle WebMD.

  • To zahrnuje nos, hrdlo a průdušnici.
  • Předchozí varianty COVID-19 se soustředily kolem plic a dýchacích problémů, což mělo za následek příznaky COVID-19, jako je dušnost.

To ukazuje na známku toho, co se děje s omikronovou variantou, řekl Roland Eils, počítačový biolog z Berlínského institutu zdraví.

  • „Je spravedlivé říci, že se objevuje myšlenka onemocnění, které se primárně projevuje v horních cestách dýchacích,“ New York časy.

V prosinci a laboratorní studie Na omikronové proměnné je zjištěno, že proměnná se šíří rychleji než proměnná delta. Konkrétně se varianta „zdvojnásobuje 70krát rychleji než delta varianta a původní SARS-CoV-2 v lidských průduškách, což může vysvětlovat, proč oomikron cestuje mezi lidmi rychleji než předchozí varianty,“ uvádí studie.

  • To je důvod, proč omikronová varianta způsobuje méně plicních infekcí.
  • Průdušnice jsou dvě velké trubice, které přivádějí vzduch z průdušnice do vašich plic, a proto může být omikronová proměnná ve vašem krku centrálnější, podle Clevelandská klinika.
READ  Nevysvětlitelný podcast: 7 záhad sluneční soustavy, které vědci dosud nevyřešili

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.