Finsko odskočilo solidním vítězstvím nad Slovenskem na mistrovství světa juniorů

Oliver Kapanen a Joachim Kimmel skórovali a přidali další asistenci, když Finsko v úterý na mistrovství světa juniorů v hokeji porazilo Slovensko 5:2.

Jani Niman se ve Finsku trefil také ve druhém poločase třemi góly. Sami Paivarinta a Brad Lambert to také rozlouskli.

Brankář Jani Lambienen předvedl 22 zákroků den poté, co Finsko (1-0-1) prohrálo úžasným rozhodnutím 3-2 v prodloužení a zaostalo za Švýcarskem.

V prvním zápase Slovenska na turnaji skóroval v první a třetí třetině Petr Rybsek. Maxim Sterbak asistoval u obou branek.

Za Slovensko nastoupil do sítě Patrick Andrešek, který zastavil 11 z 15 střel v čase 33:56. Mate Marinov v úlevě proměnil 7 z 8 střel.

Později v úterý se Švédsko utkalo v Halifaxu s Německem, Lotyšsko se střetlo se Švýcarskem v Monctonu a Česká republika se v dnešním finálovém zápase střetla v Halifaxu s Rakouskem.

Kanada chyběla po pondělním zahájení turnaje prohrou 5:2 s Českem.

Za nerozhodného stavu 1:1 po jedné třetině, Kimmelova střela ze vzdálenějšího okraje vhazovacího kruhu 3:34 ve druhé třetině vedla Finsko k tříbrankovému vedení.

Kapanen vstřelil poslední vítězný gól o něco málo přes čtyři minuty později, sekl do slovenské sítě, nabruslil za branku a šlápl na míč, aby zvýšil na 3:1.

K tomuto vedení přidal Nyman v čase 13:56 sekund. Jeho přízemní střela z téměř identického bodu jako Kimmelův gól upravil na 4:1 a poslal Andreška mimo síť.

READ  Dennison Complete Game, Cheeky Homer Northern Power Downers pro regionální vítězství - Shaw Local