FG plánuje oživit Project Delta 2

FG plánuje oživit Project Delta 2

Federální vláda prostřednictvím Národní agentury pro vědeckou a technickou infrastrukturu (NASENI) plánuje oživit projekt Delta 2.

Program Delta-2 je modelem spolupráce Technologické agentury ČR (TA-ČR), který probíhá v letech 2020 až 2025, prostřednictvím kterého sponzoruje aplikovaný výzkum a inovace pro výrobní podniky a inovativní podniky.

NASENI a TA-ČR podepsaly v roce 2014 v Praze Memorandum o porozumění o kritických oblastech pro transfer technologií a inovace, které vedlo ke spolufinancování česko-nigerijského bilaterálního projektu výzkumu a vývoje v programu Delta-2.

Prozradil to výkonný viceprezident NASENI Dr. Bashir Gwandu během své návštěvy velvyslance České republiky v Nigérii Zdenka Krecciho za účelem obchodní spolupráce a zjištění faktů ohledně projektu Delta-2.

Gwandu řekl, že byl na zjišťovací návštěvě, aby zjistil, proč projekt, který měl být přínosem pro nigerijské technologické společnosti a podnikatele a pro hospodářský rozvoj země, selhal.

Projekt Delta-2 měl být bilaterální spoluprací mezi vládami Nigérie (zastoupenou NASENI) a Českou republikou (zastoupenou Technologickou agenturou ČR, TA ČR), která by zajistila zahájení projektů podporujících růst a expanze infrastruktury a výroby Inovace v Nigérii vedoucí k technologiím a produktům Made in Nigeria.

Gwandu informoval velvyslance, že nové vedení v NASENI je připraveno spolupracovat s českou vládou na prosazení nigerijského programu industrializace a přilákání nových investic v zemi, které by zajistily domestikaci technologií prostřednictvím partnerství, i když prozradil, že mandátem NASENI je zajistit že Nigérie vyrábí většinu zboží a služeb, které dováží V současné době, které Nigérie může vyrábět lokálně, čímž rozvíjí ekonomiku země a vytváří pracovní příležitosti pro miliony Nigerijců.

„Chci, abychom pracovali na vládní úrovni, pokud jde o nové iniciativy, které zahajujeme. Chceme vztah, který je pro naši zemi výhodný. Máme spoustu společností, se kterými jsme v kontaktu. Chceme spolupracovat s vláda a české firmy. Chceme, aby sem přišli a začali vyrábět a domestikovat technologie. Chceme industrializovat Nigérii.“

READ  Hodnocení hráčů West Hamu proti Leeds United jako Fabianski, Dawson a Rice hráli ve výhře Hammers

„Chceme, aby české společnosti přišly a investovaly sem do Nigérie a uzavřely s námi partnerství. NASENI pracuje na nových iniciativách, které urychlí industrializaci v Nigérii, a bude spolupracovat se společnostmi z České republiky a dalších zemí, které jsou ochotné založit továrny a průmyslová základna v Nigérii.

Český velvyslanec Zdeněk Krycci pochválil EVC NASENI a jeho tým za to, že si našli čas a navštívili ho na ambasádě, aby se zeptali, proč se projekt Delta-2 nerozjel. Řekl, že jeho země je připravena spolupracovat s Nasini na vědecké spolupráci.

„Čekáme na vaše nové iniciativy. Máme u nás Grantovou agenturu, Technologickou agenturu zodpovědnou za vědeckou spolupráci a také Akademii věd, která se vám bude hodit. Máme připraveny asi dvě nebo tři společnosti pracovat s vámi a třemi univerzitami působícími v oblasti tropického zemědělství. Myslím, že si zaslouží vaši spolupráci. Krejčí řekl: „Jsme připraveni spolupracovat s NASENI, aby byly nové iniciativy plodné.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *