Emma Raducanová si před Australian Open poranila kotník a odstupuje z osmifinále ASB Classic v slzách | Novinky z tenisu

Emma Raducanová si před Australian Open poranila kotník a odstupuje z osmifinále ASB Classic v slzách |  Novinky z tenisu

Emma Raducanová byla v slzách poté, co odstoupila se zraněním kotníku na ASB Classic, necelé dva týdny před začátkem Australian Open.

Brit zazářil v prvním setu svého posledního 16. zápasu proti slovenské Viktorii Kuzmové, když vyhrál 6:0 za něco málo přes 20 minut.

Raducanuová byla ve druhém setu napadána mnohem více, ke konci přistála na levém kotníku, než se na začátku třetího setu rozplakala.

Raducanu byl zlomen za stavu 2-2 a ve druhém setu prohrával 4-2, ale v desáté hře setu se zlomil a srovnal stav na 5-5. Brit byl znovu zlomen v dalším zápase, než prohrál druhý set 7-5.

Raducanova série zranění

Prosinec 2021 – Odstoupení Covid-19 od letní skupiny v Abu Dhabi a Melbourne.

Leden 2022 – Trpí puchýři na ruce při prohře druhého kola Australian Open s Dankou Kovinicovou.

Únor 2022 – Odstupuje z Guadalajara Open, porážka v prvním kole s Daria Saville (zranění třísel).

Březen 2022 – Utrpěl zranění zad při prohře Indian Wells ve třetím kole s Petrou Martic.

Duben 2022 – Trpí puchýři na chodidle při porážce Velké Británie 3:2 s Českou republikou v Billie Jean King Cup,

Květen 2022 – Odstupuje z prvního kola Italian Open proti Biance Andreescu (zranění zad).

Červen 2022 – Odstupuje z prvního kola Nottingham Open vs Victoria Golubic (zranění břicha).

Září 2022: Odstupuje ze semifinále Korean Open proti Jeleně Ostapenkové (zranění levé hýždě).

Říjen 2022 – Odstoupil před Transylvania Open (sezóna končící zranění zápěstí).

Leden 2023 – ASB Classic Last-16 vs. Viktoria Kuzmová (zranění kotníku), 11 dní před Australian Open, odstupuje.

Během zápasu Raducanu zavolala trenéra na hřiště, aby si v dlouhém lékařském oddechovém čase vážně poklepal na levý kotník.

READ  Ve věku 58 let zemřel český útočník Petr Klíma, vítěz Stanley Cupu národní sport

Snažila se pokračovat ve hře, ale nedokázala dokončit první hru třetí sady a připustila, že nemohla pokračovat.

Raducanuová byla zařazena mezi nejžhavější tenisové hvězdy, když vyhrála US Open v roce 2021. Od té doby její kariéru sužují zranění. V roce 2022 čtyřikrát odešla ze zápasů a nedávno se musela potýkat se zraněním zápěstí.

Kuzmová se ve čtvrtfinále střetne s Dankou Kovinicovou z Černé Hory, která o postup porazila Američanku Lauren Davisovou ve třech setech 4:6, 6:3, 6:2.

Pro snadno dostupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Podívejte se na ohromující vítězství Emmy Raducanové na US Open v roce 2021. Turnaj se na Sky Sports vrátí v roce 2023

Jinde Venus Williamsová zvítězila v posledním setu 5-3 v zápase, který trval téměř sedm hodin kvůli dešti, když prohrála s Zhou Lin z Číny 3-6, 6-2, 7-5.

Dvaačtyřicetiletá Williamsová se potýkala s každým okamžikem zápasu druhého kola, který začal odpoledne a skončil kolem 19:00, který začal venku a skončil uvnitř, kde došlo ke 13 přerušením podání, než se nakonec v posledním přeměnil ve prospěch Cho. málo zápasů. hry.

Sedminásobná grandslamová šampionka Williamsová, která startuje 30. rok na WTA Tour, vyhrála svůj první turnajový zápas po téměř dvou letech, když v pondělí v prvním kole turnaje v Aucklandu porazila Katie Volynetsovou. V roce 2022 odehrála jen čtyři zápasy a doufala, že postoupí do druhého kola turnaje poprvé od roku 2019.

Američanka Coco Gauffová se ve čtvrtfinále utká s nejlepší nasazenou Cho po vítězství 6:4, 6:4 nad krajankou Sofií Keninovou, šampionkou Australian Open z roku 2020.

Gauff, sedmý nasazený, byl také nucen hrát v hale a porazil Kenina za necelých 90 minut, aby vyrovnal rekord zápasu poté, co Kenin porazil Gauffa na cestě za titulem Australian Open.

READ  Semifinálový čas smíšené čtyřhry, Jaimee Fourlis a Jason Kubler zvítězili, Daniil Medveděv vs. Felix Auger-Aliassime

Sedmá nasazená Dinka Kovinic porazila bývalou šampionku Lauren Davisovou 4-6 6-3 6-2 a kvalifikantka Rebecca Massarová porazila Annu Blinkovou 6-1 6-4.