Česká republika ratifikovala se Spojenými státy obrannou smlouvu, která usnadňuje rozmístění amerických sil na českém území

Česká republika ratifikovala se Spojenými státy obrannou smlouvu, která usnadňuje rozmístění amerických sil na českém území

Česká republika dokončila ratifikaci obranné smlouvy se Spojenými státy, která prohlubuje vojenskou spolupráci a usnadňuje rozmístění amerických sil na českém území.

PRAHA – Česká republika ve středu dokončila ratifikaci obranné smlouvy se Spojenými státy, která prohloubí vojenskou spolupráci a usnadní rozmístění amerických sil na českém území.

Podpis premiéra Petra Fialy byl posledním krokem v procesu ratifikace smlouvy o obranné spolupráci, kterou v červenci schválily obě komory Parlamentu a 1. srpna prezident Petr Pavel.

Dokument vytváří právní rámec pro možné rozmístění amerických sil v zemi v době ruské agrese proti Ukrajině.

Česká ministryně obrany Jana Černochová podepsala smlouvu s americkým ministrem obrany Lloydem Austinem ve Washingtonu 23. května. Spojené státy mají podobné dohody s 24 dalšími členy NATO, včetně Polska, Slovenska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Rumunska a Bulharska. Což tvoří východní křídlo koalice.

Jakékoli nasazení amerických sil by ještě potřebovalo souhlas české vlády a parlamentu.

READ  Toppik a SBS Australia uzavřeli smlouvu se ZDF Studios na Agathy Christie's Hjerson

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *