Elon Musk po návštěvě Osvětimi prohlásil, že je „spolu Žid“ a nevidí „téměř žádný antisemitismus“

Elon Musk po návštěvě Osvětimi prohlásil, že je „spolu Žid“ a nevidí „téměř žádný antisemitismus“

Elon Musk během rozhovoru s konzervativním komentátorem Benem Shapirem po návštěvě bývalého nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim v Polsku řekl, že je „Žid podle asociace“.

Musk, generální ředitel společnosti Tesla a majitel platformy sociálních médií X, se vyjádřil během konference o antisemitismu pořádané Evropskou židovskou asociací. Asociace zajistila Muskovi soukromou návštěvu Osvětimi, kde bylo během holocaustu zavražděno odhadem 1,1 milionu Židů.

„Musím přiznat, že jsem v této věci poněkud naivní,“ řekl ve svém projevu miliardářský technický magnát. „V kruzích, ve kterých se pohybuji, nevidím téměř žádný antisemitismus… Dvě třetiny mého přátelé jsou Židé.“ Video zveřejněné společností Bloomberg Technology na YouTube. „Mám dvakrát více židovských přátel než mých nežidovských přátel. Svým sdružením jsem jako Žid.“

Asociace zorganizovala návštěvu, aby se vypořádala s vlnou globálního antisemitismu po začátku války mezi Izraelem a Hamasem v Gaze.

Elon Musk během živého rozhovoru s Benem Shapirem v polském Krakově 22. ledna 2024. Omar Marquez/Getty Images

„Jsem ctižádostivý Žid,“ pokračoval Musk. „Tak mě napadlo: O čem lidé mluví s tímto antisemitismem?“ Protože to jsem nikdy neslyšel v konverzacích u večeře. „Je to směšné, alespoň v okruhu mých přátel.“

Během rozhovoru Musk také oslovil „shromáždění pro Hamás“ na „elitních univerzitních kampusech, které mají být osvícené“.

„Nemáte podporovat nenávist,“ dodal.

K Muskovi se během jeho návštěvy připojili prezident sdružení rabín Menachem Margolin, Shapiro a přeživší holocaustu Gidon Lev. Asociace ve svém příspěvku na Facebooku uvedla, že muž položil věnec na Zeď smrti a zúčastnil se krátké vzpomínkové ceremonie, která se konala u památníku Birkenau.

Musk způsobil v listopadu pozdvižení a byl odsouzen Bílým domem poté, co podpořil antisemitské obvinění na X. „Řekl jsem skutečnou pravdu,“ napsal Musk v reakci na příspěvek, který nepravdivě tvrdil, že Židé jsou vedeni k nenávisti k bílé lidé.

READ  Kanadská policie vyšetřuje údajné čínské "policejní stanice".

Na stejné téma Musk zaútočil na Anti-Defamation League poté, co její generální ředitel Jonathan Greenblatt upozornil na nebezpečí propagace antisemitské rétoriky.

Musk byl také odsouzen za to, že umožnil uživatelům zveřejňovat bigotní obsah, včetně antisemitských příspěvků, na platformě sociálních médií.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *