Ekonomika vysokých máků činí Nový Zéland chudším

„Zelení nikdy neviděli problém, který by nedokázali vyřešit tím, že by brali peníze jiných lidí, problém je v tom, že když berete lidem stále více zisků, neinvestují tolik a všichni ztrácejí,“ říká David Seymour, ACT mluvčí a finanční lídr.

„Zisky povzbuzují společnosti k rozšíření výroby. Rozšíření výroby znamená více pracovních míst a větší ekonomický růst. Opravdu si můžeme dovolit větší zisky Novozélanďanů v době, kdy zoufale potřebujeme ekonomický růst?“

„Lidé rádi přemýšlejí o Novém Zélandu jako o zemi prvního světa, ale naše příjmová čísla vyprávějí jiný příběh. Dokud nebudeme mít vládu zaměřenou na ekonomický růst, budeme i nadále svědky tragédií v našem zdravotním systému a infrastruktuře, které nedosahují moderní standardy.

V rámci práce se rozdíl v průměrné mzdě posunul z Australanů vydělávajících 17 400 dolarů navíc na 24 000 dolarů navíc. Litva, Česká republika a Slovinsko nás v posledních pěti letech předčily v produktivitě. Vypadá to, že Estonsko je připraveno nás předjet. Už se ani nesrovnáváme s Austrálií, Kanadou, Spojenými státy nebo Británií.

Jak jsem řekl při spouštění ACT Alternativní rozpočet pro skutečnou změnuRiskujeme ztrátu našeho prvního světového postavení. Když ztratíme konkurenceschopnost, ztratíme kvalifikované lidi a investice. Když ztratíme kvalifikované lidi a investice, staneme se méně konkurenceschopnými. To je šnek, kterému se musíme vyhnout.

„Nezamýšlené důsledky daňových změn vždy převažují nad zamýšlenými výsledky. Z historie víme, že to časem povede k tomu, že sem bude chtít přijít méně vysoce kvalifikovaných lidí a více vysoce kvalifikovaných lidí bude chtít odejít do atraktivnějších jurisdikcí.“

„Ale možná největší tragédií daní z produktivity je poselství, které vysílá všem Novozélanďanům, kteří se snaží dostat dopředu.

READ  Blinkenovo přivítání NATO nezakrývá rozdíly v klíčových otázkách

„Trestání úspěchu je opakem toho, co se tak usilovně snažíme vštěpovat našim mladým lidem, když se rozvíjejí ve škole, pokračují ve studiu a připojují se k pracovní síle.

ACT Alternative Budget ukazuje, jak snížit daně a odměnit Novozélanďany za jejich tvrdou práci tím, že jim umožní ponechat si své peníze. Podle našeho plánu například zdravotní sestra s jedním dítětem získá 70 000 dolarů na dani.

ACT má plán, jak zastavit pokles a růst ekonomiky. Tím by se země vrátila do přebytku a Novozélanďané by si mohli ponechat více svých příjmů na investice.

„Musíme do našeho daňového systému vložit hodnoty ambicí, učinit jej spravedlivějším, jednodušším a konkurenceschopnějším. To je nejen možné, je to nutné.“

© Scope Media

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.