Britský premiér Johnson čelí povstání v parlamentu kvůli opatřením proti koronaviru

  • Akce budou schvalovány labouristickými hlasy
  • Další rána premiérovi pod tlakem
  • Hněv je hluboký, ale ještě nestačí, aby zpochybnil vedení

Londýn (Reuters) – Britský premiér Boris Johnson čelí v úterý velkému povstání mezi konzervativními zákonodárci při parlamentním hlasování o nových omezeních, které se o to pokusí. omezit šíření podřízený Nová varianta koronaviru Omicron.

Opatření, včetně příkazu lidem pracovat z domova a nosit a používat roušky na veřejnosti COVID-19 projde Očekává se, že pro vstup na některá místa to parlament schválí, ale Johnson se bude opírat o hlasování opoziční Labouristické strany.

Je to další rána pro premiéra Už pod tlakem Loni během hlášených večírků v jeho kanceláři na Downing Street, kdy byla taková shromáždění zakázána, nákladná rekonstrukce jeho bytu a chaotické stažení z Afghánistánu.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

Několik zákonodárců tvrdí, že omezení jsou přísná, přičemž mnozí zpochybňují zavedení očkovacích průkazů, nazývaných COVID pasy, pro vstup do některých míst, jako jsou noční kluby.

Jiní využívají hlasy jako příležitost vybít si svůj hněv na Johnsona, protože věří, že muž, který pomohl konzervativcům získat velkou většinu ve volbách v roce 2019, promrhá úspěchy strany svými vlastními žvásty.

Ale navzdory reptání nespokojenosti zasvěcenci Konzervativní strany tvrdí, že zatím není dostatek povstání proti Johnsonovi, aby ho vyhnalo, a žádný potenciální vyzyvatel nezískal dostatečnou podporu, aby ho nahradil.

„Boris ve špatný den je lepší než jakékoli jiné přání v dobrý den,“ řekl jeden konzervativní veterán.

„obrovský trn“

Před sérií hlasování o opatřeních, která mají začít kolem roku 1830 GMT, Johnson varoval svůj kabinet vyšších ministrů, že došlo k „významnému nárůstu“ případů Omicron směřujících do Británie a že jsou zapotřebí opatření k ochraně lidí.

READ  Archeologové v Itálii objevili starověkou sochu delfína

„Předseda vlády řekl, že se blíží výrazné zvýšení Omicronu a opatření, která se snažíme zajistit jako součást plánu B, byla vyvážená a přiměřená, což pomáhá snižovat přenos, když zrychlujeme program podpory,“ řekl mluvčí premiéra.

Británie zaznamenala téměř 4500 případů Omicronu, přičemž 10 lidí bylo hospitalizováno. Jedna osoba Zemřel Po najmutí náhradníka.

Ministři se snaží získat konzervativní rebely a tvrdí, že lidé, kteří nebyli dvakrát pobodáni, by místo toho mohli poskytnout důkaz o negativním testu bočního proudění pro přístup do vnitřků více než 500 lidí.

Ale mnozí nejsou přesvědčeni, přičemž Andrew Bridgen, jeden z nich, říká, že někteří zákonodárci jsou odhodláni „nakreslit čáru do písku ohledně jakékoli eroze občanských svobod a svobod“.

Bývalý konzervativní ministr David Johnson označil krok k zavedení karet COVID za „naprosto špatný“.

„Lidé by rozhodně měli být povzbuzováni, aby si nechali vakcínu nechat,“ řekl agentuře Reuters, „ale nakonec musí lidé převzít odpovědnost za své zdraví.“

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

(Zprávy Elizabeth Piper a Kylie McClellan) Střih Raisa Kasulowski a William McClean

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *