EA prý usiluje o prodej nebo fúzi

Foto: Electronic Arts

Nedávné akvizice společností Microsoft v oblasti videoher, jako jsou Bethesda a Activision Blizzard, přivedly celé odvětví do šílenství – společnosti jako Sony stáhly své portfolio, aby získaly vývojáře Halo a Destiny Bungie.

Nyní, v nejnovějším vývoji, zpráva zpravodajského webu Puck odhalila, že EA aktivně usiluje o prodej nebo fúzi s větší společností. Podle zprávy (prostřednictvím Kotaku) se předpokládá, že výrobce Battlefield a FIFA již jednali se společnostmi jako Disney, Apple a Amazon.

Také se zdá, že to bylo v jednání s NBCUniversal o možné fúzi, ale obě strany nebyly schopny dosáhnout dohody. Obě strany to odmítly komentovat a EA uvedla, že na fámy a spekulace nereagovala.

Generální ředitel Comcast Brian Roberts údajně navrhl fúzi, a pokud by k ní došlo, Roberts by zůstal pod kontrolou se současným generálním ředitelem EA Andrewem Wilsonem jako šéfem nového mega podnikání.

EA byla údajně „vytrvalá v prodeji“ a je ještě nadšenější poté, co Microsoft přerušil smlouvu s Activision Blizzard. Rádi by také zařídili setkání s Wilsonem jako generálním ředitelem. A i když se má za to, že v současné době neprobíhají žádné obchody, říká se, že stále má zájem o akvizici nebo fúzi.

Jak vnímáte akvizici EA nebo fúzi s jinou společností? Podělte se o své myšlenky níže.

READ  června 2022 Pixel Feature Drop: Praktické se všemi novými přírůstky

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *