Duplantis nejlépe umístí skok o tyči 2023 na 6,12 m

Ostrava, Česká republika: Armand Duplantis na atletickém mítinku Zlatá tretra v České republice v úterý (středa v Manile) zlepšil svůj nejlepší pokus ve skoku o tyči z roku 2023 o centimetr na 6,12 m.

Švédský atlet, olympijský vítěz a mistr světa narozený v USA překonal 4. června 6,11 m v nizozemském Hengelu.

Švéd Armand Duplantis reaguje poté, co se v úterý 27. června (středa 28. června v Manile) zúčastnil ve skoku o tyči mužů na atletickém mítinku 2023 Gold v Ostravě v České republice. Duplantis si na mítinku Zlatá tretra IAAF v České republice zlepšil svůj skok o tyči nejlépe z roku 2023 o centimetr na 6,12 m. Foto Michal Cezik/AFP

V únoru Duplantes vytvořil světový rekord 6,22 metru v uzavřeném mítinku ve Francii.

Ve východočeské Ostravě v úterý vyčistil Duplantis na druhý pokus v mrazivém letním dni pouhých 5,90 m.

Ale dostal se snadno přes 6,00 m jako jediný hráč v soutěži a poté zvýšil laťku rovnou na 6,12 m, kterou také smazal na první pokus.

Poté se pokusil o 6,17 m, ale neuspěl, protože 23letý hráč piloval formu před letošním mistrovstvím světa v Budapešti, které začíná 19. srpna.

„Myslím, že 6,12 bylo do značné míry maximum, které dnes dosáhnu,“ řekl Duplantis.

„Jsem velmi spokojený. Líbilo se mi, jak jsem skákal.“

Dodal: „Skok byl dobrých 6,12, což bylo pro tento den dobré. Bylo to trochu chladnější, než jsem dnes mohl doufat.“

Také v Ostravě zvítězila na 100 m mužů v čase 9,98 sekund Jihoafričanka Akani Sembene před Italem Samuelem Ciccarellim, halovým mistrem Evropy na 60 m, za 10,15 sekund.

Kanadský olympijský vítěz v běhu na 200 metrů Andre de Grasse obsadil stupně vítězů třetím místem v nejlepším čase své sezóny 10,21.

Etiopan Lamecha Girma, světový rekordman v běhu na 3000 metrů překážek, vyhrál závod na 1500 metrů v osobním rekordu 3 minuty a 33,15 sekundy.

Týmová kolegyně Girma Deribe Weltegyeová dosáhla 3:57,38 minuty a vyhrála 1500 m žen, když tři Etiopanky vystoupily na stupně vítězů s časy pod čtyři minuty.

READ  Anglie na Euro 2020 porazila Českou republiku 1: 0

Současná olympijská vítězka Yasmine Camacho Quinnová z Portorika zvítězila v běhu na 100 metrů překážek žen za 12,42 sekundy.

Porazila Američanku Niu Ali a nigerijského světového rekordmana a mistra světa Tobyho Amusana, všichni tři se umístili v rozmezí 0,05 sekundy.