Dohoda o migrantech mezi Británií a Rwandou: Velká Británie oznámila kontroverzní plán poslat žadatele o azyl do Rwandy

Britský premiér Boris Johnson ve čtvrtek popsal plán jako „inovativní přístup vedený naším společným humanitárním úsilím a umožněný svobodami Brexitu“ a uvedl, že s pomocí Spojeného království bude mít Rwanda kapacitu přesídlit „desítky tisíce lidí v letech“.

Ve čtvrtek na společné tiskové konferenci ve rwandském hlavním městě Kigali Britská ministryně vnitra Priti Patel Řekl, že lidé přesídlení do Rwandy „dostanou podporu včetně až pětiletého školení, integrace, pobytu a zdravotní péče, aby se mohli přesídlit a prosperovat“.
Bitva Plán také nazval „Novým společným partnerstvím pro migraci a hospodářský rozvoj“ a uvedl, že Spojené království „významně investuje do hospodářského rozvoje Rwandy“.

Patelová trvala na tom, že cílem dohody bylo zlepšit britský azylový systém, který podle ní čelil „směsi skutečných humanitárních krizí a krutých pašeráků lidí, kteří profitují z využívání systému pro svůj vlastní zisk“.

Když se reportér zeptal na kritéria pro přesídlení, Patel řekl: „Je nám zcela jasné, že každý, kdo vstoupí do Spojeného království nelegálně, bude zvažován pro přesídlení a přemístění do Rwandy, a konkrétní kritéria nebudu zveřejňovat z mnoha důvodů.“

Rwandský ministr zahraničí Vincent Perrota řekl, že Rwanda je ráda, že může spolupracovat se Spojeným královstvím.

Na otázku, zda má Rwanda infrastrukturu pro hostitele přílivu, Birota řekl, že země má kapacitu přijímat migranty a bude investovat do nové infrastruktury pro vzdělávání a ubytování migrantů s podporou Spojeného království.

Perrota dodal, že program bude určen pouze pro lidi hledající azyl ve Spojeném království, kteří jsou ve Spojeném království, a že „raději nepřijímají lidi ze svých bezprostředních sousedů, jako je Demokratická republika Kongo, Burundi, Uganda a Tanzanie. „

„obchodovat jako s komoditami“

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky vyjádřil „silný odpor a obavy“ ohledně plánu a vyzval obě země, aby jej znovu zvážily.

READ  COVID: Rodiče dostávají soupravy na testování dětí před školním rokem

„Lidé prchající před válkou, konfliktem a pronásledováním si zaslouží soucit a soucit,“ uvedla v prohlášení zástupkyně vysokého komisaře pro ochranu Gillian Treggsová. „Neměli by být vyměňováni jako zboží a převáženi do zámoří ke zpracování.“

„UNHCR je i nadále důrazně proti ujednáním, která usilují o převoz uprchlíků a žadatelů o azyl do třetích zemí bez odpovídajících záruk a standardů. Taková ujednání jednoduše mění azylovou odpovědnost, vyhýbají se mezinárodním závazkům a jsou v rozporu s literou a duchem uprchlíků.“ Konvence,“ řekl Triggs.

UNHCR také uvedl, že plán zvýší rizika a přiměje uprchlíky hledat alternativní cesty, což zvýší tlak na země v první linii.

„Zkušenosti ukazují, že tyto dohody jsou obvykle velmi drahé. Často porušují mezinárodní právo. Nevedou k řešením, spíše k rozsáhlému zadržování nebo dalšímu pašování,“ řekl hlavní právník UNHCR Larry Botnik pro britský Times Radio on. Čtvrtek.

Human Rights Watch plán ostře kritizovala a vydala důrazně formulovaný dokument prohlášení.

„Otřesný stav lidských práv ve Rwandě je dobře zdokumentován,“ dodala.

„Rwanda má známé záznamy o mimosoudních popravách, podezřelých úmrtích ve vazbě, nezákonném nebo svévolném zadržování, mučení a svévolných soudních řízeních, zejména zaměřených na kritiky a odpůrce. Spojené království ve skutečnosti přímo vyjádřilo své obavy ohledně dodržování lidských práv ve Rwandě, přiznává azyl Rwanďanům, kteří uprchli ze země, včetně čtyř za poslední rok,“ a dodal, že „v době, kdy lidé ve Spojeném království otevřeli svá srdce a domovy Ukrajincům, se vláda rozhodla jednat bezohledně a roztrhat jejich závazky vůči ostatním, kteří utíkají před válkou a pronásledováním.“

Steve Valdez Symonds, ředitel pro záležitosti uprchlíků a migrantů v Amnesty International UK, popsal plán jako „strašně nedomyšlený“.

„Posílat lidi do jiné země – nemluvě o zemi s tak špatnou pověstí v oblasti lidských práv – za účelem ‚zpracovat‘ azyl je vrcholem nezodpovědnosti a ukazuje, jak daleko je nyní vláda od lidskosti a reality, pokud jde o otázky azylu,“ Symonds řekl v a prohlášení.

Johnson řekl, že jako součást nového plánu převezme britské královské námořnictvo operační velení od pohraničních sil Lamanšského průlivu „s cílem, aby žádná loď nedorazila do Spojeného království nepozorovaně“.

READ  Ruský záchranářský pes Monica má po protetické operaci nová omezení života

Dodal, že zákon také umožňuje britským úřadům stíhat ty, kteří přijedou nelegálně, „doživotním vězením pro ty, kdo řídí lodě“.

Lamanšský průliv, úzká vodní cesta mezi Británií a Francií, je jednou z nejrušnějších lodních tras na světě. Uprchlíci a migranti, kteří prchají před konflikty, pronásledováním a chudobou v nejchudších nebo válkou zmítaných zemích světa, riskují nebezpečný přechod, často na lodích nevhodných k plavbě a jsou vydáni na milost a nemilost pašerákům lidí, v naději, že v Británii budou hledat azyl nebo ekonomickou příležitost.

loni v listopadu, 27 lidí se utopilo Ve smrtelně studených vodách u pobřeží Francie poté, co se převrhl gumový člun s migranty směřujícími do Británie, při jedné z nejsmrtelnějších nehod v Lamanšském průlivu za poslední roky.

K této zprávě přispěly Kara Fox a Helen Reagan ze CNN.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.