Dluhopisy: Asijské dluhopisy překonávají své rozvíjející se protějšky, které mají výhodu nižších úrokových sazeb

Dluhopisy: Asijské dluhopisy překonávají své rozvíjející se protějšky, které mají výhodu nižších úrokových sazeb
Rozvíjející se asijské dluhopisy s výjimkou Číny překonaly v tomto čtvrtletí své rozvíjející se protějšky a zdá se, že tento lepší výkon bude pokračovat, i když úrokové sazby v USA budou nadále růst.

Regionálním akciím se dařilo lépe, ačkoli jejich protějšky z rozvíjejících se trhů těžily z uvolnění měnové politiky, protože centrální banky začaly snižovat úrokové sazby. Ve prospěch asijských bankovek hraje více faktorů, včetně nižší korelace s americkými výnosy, podpory flexibilních měn a deflačních tlaků z Číny.

90denní průměrná korelace mezi výnosy v rozvíjejících se Asii bez Číny a státních dluhopisů se blíží nule. Pro srovnání, stejná míra výnosů v Evropě, na Středním východě a v Africe je podle výpočtů agentury Bloomberg 0,32 a 0,36 v Latinské Americe.

Zatímco tempo růstu výnosů v USA je výzvou pro investory do dluhopisů globálně, „v Asii přichází proticyklický studený vítr z Číny, který má mnohem významnější dopad na rozvíjející se asijské ekonomiky, které podporují domácí dluhopisové trhy. “ řekl Rajeev de Melo, globální manažer makro portfolia ve společnosti Gama Asset Management SA se sídlem v Ženevě.

Bloomberg

Tento trend může přimět investory, aby přehodnotili své býčí sázky na dluhopisy rozvíjejících se trhů, které vycházely z očekávání, že se tyto křivky budou obracet dolů se zrychlujícím se tempem snižování úrokových sazeb. Centrální banky v Chile, Brazílii a Maďarsku v tomto čtvrtletí snížily klíčové úrokové sazby, zatímco Peru, Kolumbie, Mexiko, Česká republika a Polsko se podle ekonomů oslovených agenturou Bloomberg očekává, že se ke zmírňujícímu vlaku připojí koncem tohoto roku. Očekává se, že Filipíny, Thajsko, Malajsie, Indie a Jižní Korea letos ponechají úrokové sazby beze změny, uvedli ekonomové oslovení agenturou Bloomberg. 10letý průměrný benchmarkový výnos v rozvíjejících se Asii bez Číny však v tomto čtvrtletí vzrostl o 21 bazických bodů, což je méně než zisk 26 bazických bodů zaznamenaný v Evropě, na Středním východě a v Africe a nárůst o 53 bazických bodů v Latinské Americe, uvádí Bloomberg. výpočty.

READ  Tým Gardy, který vyšetřuje loupeže na poště v Corku, zatkl muže

Latinskoamerické a středoevropské a východoevropské měny si rovněž vedly méně, než se očekávalo, když během čtvrtletí klesly vůči americké měně nejméně o 0,9 %, zatímco asijské měny klesly o přibližně 0,7 %. Relativní síla asijských měn pomáhá zvýšit atraktivitu aktiv regionu. Asijské výnosy jsou založeny na různých faktorech, včetně stabilního nebo optimistického výhledu nabídky dluhopisů a také na pesimistickém pohledu na úrokové sazby, řekl Francis Cheung, stratég úrokových sazeb ze společnosti Overseas Cheung. Čínská bankovní korporace v Singapuru. „Navzdory komprimovaným spreadům výnosů u státních dluhopisů mohou tyto spready zůstat úzké,“ dodala.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *