Čína uvolňuje hraniční omezení pro ty, kteří dostali vakcíny čínské výroby

Cestující procházejí v úterý 25. srpna 2020 mezinárodním letištěm Peking Daxing v čínském Pekingu.

Yan Kong | Bloomberg | Getty Images

Čína usiluje o usnadnění vstupu cizinců, kteří byli očkováni čínskými vakcínami proti viru Corona, poté, co kvůli viru Corona před více než rokem uzavřely hranice pro mezinárodní cestování.

Několik čínských ambasád po celém světě – včetně těch v spojený státA Spojené královstvíA Indie, Izrael A Filipínci V pondělí byla vydána oznámení upřesňující, jak mohou cizinci žádat o víza ke vstupu do Číny.

Pokyny se však vztahují pouze na ty, kteří byli plně očkováni vakcínami Covid-19 vyrobenými v Číně a k tomu mají osvědčení o očkování.

Aby bylo jasno, Lidé s platným povolením k pobytu mohou vstoupit do Číny Bez nových víz. Ti, kdo nemají čínské vakcíny, mohou požádat o víza, ale pro splnění požadavků budou potřebovat pádnější důvody nebo konkrétní dokumenty.

Vakcinační nacionalismus je možnost, kterou nelze vyloučit bez dalšího vysvětlení.

Chung Ja Ean

Docent politologie

Chung Ja Ayan, docent politologie na Singapurské národní univerzitě, studoval možné příčiny čínského pohybu.

„Vakcinační nacionalismus je možnost, kterou nelze vyloučit bez dalšího vysvětlení,“ řekl CNBC v e-mailu.

Chung také uvedl, že někteří pozorovatelé naznačují, že toto je způsob, jak může Čína více využívat a uznávat své vakcíny nebo naléhat na země, aby své vakcíny schvalovaly rychleji.

Čína vyvinula pět vakcín a 34 zemí podle výpočtů CNBC schválilo alespoň jednu čínskou vakcínu Založeno na webu Covid-19 Vaccine Tracker.

Pro srovnání PfizerBiotechnologie Výstřel schválilo 72 zemí, zatímco Oxford-AstraZeneca Vakcína byla schválena v 74 zemích.

Čínské vakcíny se setkaly s jistým skepticismem, protože dostupné informace jsou méně dostupné ve srovnání s informacemi produkovanými západními farmaceutickými společnostmi.

READ  Organizace spojených národů tvrdí, že program pomoci pro Gazu je v troskách a Izrael zahajuje útok

Covid-19 byl poprvé zaznamenán v Číně ve městě Wuhan, než se rozšířil do zbytku světa. Koronavirus je nyní pod kontrolou v Číně, ale hranice země zůstávají pro cizince z velké části uzavřené.

Požadavky na přijetí

Každé oznámení velvyslanectví se lišilo zněním, ale obecně platí, že cizinci z určitých zemí, kteří byli plně očkováni čínskými vakcínami, potřebují k podání víza méně dokladů. Je jim povolen vstup do země z více důvodů – ačkoli cestovní ruch není jedním z nich.

Například čínské velvyslanectví ve Velké Británii uvedlo, že žadatelé o vstup jsou pro komerční účely Již nebudete muset poskytovat pozvánku od provinčních vlád nebo obchodních oddělení. Ti, kteří nemají čínskou vakcínu, budou muset při podání žádosti poskytnout pozvánku, Na základě vízových požadavků oznámených v listopadu.

Čína také rozšířila škálu osob oprávněných žádat o víza z humanitárních důvodů. Ti z Velké Británie, kteří chtějí vstoupit do země za účelem sloučení rodiny, se nyní mohou přihlásit, pokud pořídili čínské fotografie.

Bez čínské vakcíny nemohou cizinci ze Spojeného království požádat o vstup, pokud není rodinný příslušník v kritickém stavu a nepotřebuje péči, nebo pokud nepřipravuje pohřební záležitosti v Číně.

Karanténní opatření v zemi až do 21 dnů jsou stále platná, jsou relevantní a jsou vyžadovány negativní testy Covid. Před podáním žádosti o vízum do Číny musí žadatelé počkat 14 dní po obdržení vakcíny vyrobené v Číně.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *