Muž zveřejňuje fotografii papírů pro schengenské vízum a uživatelé Twitteru jsou zmateni velikostí

Velikost schengenských víz mate uživatele internetu

hlavní body

  • Schengenský prostor zahrnuje 26 evropských zemí, které oficiálně zrušily všechny pasy a další druhy hraničních kontrol na společných hranicích.
  • Schengenské vízum se uděluje jako krátkodobé vízum, které umožňuje jeho držiteli pohybovat se po schengenském prostoru.
Uživatelé Twitteru byli zmateni poté, co muž jménem Saptarshi Prakash sdílel fotografii svých dokladů potřebných pro schengenské vízum.

Prakash, jehož životopis na Twitteru uvádí, že je ředitelem designu potravinářského komplexu Swiggy, napsal: „Žádost o turistické vízum do jedné z nejvyspělejších zemí světa. To je množství papíru, které mám přinést, abych dokázal, že mít peníze na pobyt tam a zpět.“ .

Reakce netizenů byla šokována množstvím papírování, které vypadá jako něčí PhD. Práce nebo rukopis knihy.

Zpočátku si mnoho uživatelů myslelo, že uživatel, který video nahrál, požádal o běžné vízum pokrývající pouze jednu zemi. Sabtarci však některým uživatelům odpověděl, že požadované doklady jsou pro schengenské vízum.

V následném tweetu uvedl, že dokumenty, které přikládám, jsou mimo jiné bankovní výpisy, 3 roky přiznání k dani z příjmu a výplatní listina.

Zmatení síťaři reagovali takto:

Schengenský prostor zahrnuje 26 evropských zemí, které oficiálně zrušily všechny pasy a další druhy hraničních kontrol na společných hranicích.

To znamená, že region většinou slouží jako jednotná jurisdikce pro účely mezinárodního cestování se společnou vízovou politikou. Je pojmenován po Schengenské dohodě z roku 1985 podepsané v Schengenu v Lucembursku.

Schengenské vízum se uděluje jako krátkodobé vízum, které umožňuje jeho držiteli pohybovat se po schengenském prostoru.

Jedná se o země, pro které se uděluje schengenské vízum: Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko , Polsko a Portugalsko Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

Podle stránky Immigration and Home Affairs na webu Evropské komise je schengenské vízum povolení vydané schengenskou zemí s cílem zamýšleného pobytu na území schengenských zemí po dobu nepřesahující 90 dnů v kterékoli zemi. Doba 180 dnů („krátkodobé vízum“), tranzit přes mezinárodní tranzitní zóny letišť zemí Schengenu („letištní tranzitní víza“).

READ  Evropská unie a Člověk v tísni podporují více než 220 000 lidí v severní Sýrii - Syrské arabské republice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.