Melioidóza: B. pseudomallei, která způsobuje onemocnění, je endemická pro části pobřeží zálivu Mississippi, říká CDC

Burkholderia pseudomallei byla nalezena v oblasti pobřeží Mexického zálivu v Mississippi, což byl první objev bakterií v životním prostředí ve Spojených státech.

„Není jasné, jak dlouho byly bakterie v životním prostředí před rokem 2020 nebo jak byly bakterie rozšířené v kontinentálních Spojených státech; modelování naznačuje, že podmínky prostředí v zemích na pobřeží Mexického zálivu vedou k růstu B. pseudomallei,“ uvedlo CDC v prohlášení. Poradenství v oblasti zdravotní výstrahy.

Agentura požádala poskytovatele zdravotní péče po celé zemi, aby zvážili slovní nevolnost jako možnou diagnózu, když lidé vykazují příznaky, „protože slovní nemoc je nyní považována za místně endemickou v oblastech pobřeží Mexického zálivu v Mississippi.

Příznaky chlamydiového onemocnění závisí na tom, kde je člověk infikován, ale mohou zahrnovat horečku, bolest nebo otok, vředy, kašel, bolest na hrudi, potíže s dýcháním, ztrátu hmotnosti, bolesti svalů nebo kloubů, zmatenost, bolest hlavy a záchvaty. Ty se mohou vyvinout do stavů, jako je zápal plic, abscesy a infekce krve. Smrtelná je v 10 až 50 % případů.

Bakterie B. pseudomallei se běžně vyskytují v tropických oblastech a případy v USA jsou obvykle spojeny s cestováním. Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvádí, že každý rok je agentuře hlášeno v průměru 12 případů.

Nejnovější objev přišel poté, co dva lidé, kteří žili blízko sebe na jihu Mississippi, ale neměli nedávnou historii mezinárodního cestování, se v červenci 2020 a květnu 2022 nakazili stejným bakteriálním kmenem, uvedlo CDC, což si vyžádalo odběr vzorků jejich produktů pro domácnost. jejich majetek a přilehlé oblasti. Pacienti byli hospitalizováni, ale po užívání antibiotik se zotavili.

Agentura uvedla, že riziko pro obecnou populaci USA „zůstává velmi nízké“. tisková zprávaExistuje jen málo zdokumentovaných případů přenosu z člověka na člověka.

Lidé, kteří žijí nebo navštěvují pobřežní Mississippi, zvláště ti s určitými chronickými onemocněními, jsou vyzýváni, aby chránili otevřené rány, řezné rány nebo popáleniny voděodolnými obvazy; Vyhněte se kontaktu s půdou nebo bahnitou vodou; A nepijte vodu z mělkých studní, jezer, řek, rybníků a potoků. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud zaznamenáte možné příznaky chlamydiového onemocnění.

Melasma byla spojována s kontaminovanými aromaterapeutickými spreji koncem loňského roku. Jedna osoba zemřela na infekci B. pseudomallei v říjnu sledované do rozprašovače.
READ  Průzkumy odpadních vod v oblasti Perského zálivu naznačují, že šíření koronaviru může být dosud největší

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.