Djokovič a Alcaraz jsou ve stejné polovině losování French Open

Djokovič a Alcaraz jsou ve stejné polovině losování French Open

Novak Djokovič je dvojnásobným šampionem French Open, který v této sezóně na antuce našel svou nejlepší formu.

Světová jednička Novak Djokovič by se mohl utkat s Carlosem Alcarazem v semifinále French Open poté, co ve čtvrtek postavil oba hráče do stejné hry.

Djokovič usiluje o rekordní 23členný grandslamový titul bez zraněného Rafaela Nadala, který poprvé od svého debutu v roce 2005 vynechá turnaj na Roland Garros.

Třetí nasazený Djokovič, šampion Roland Garros z let 2016 a 2021, se v prvním kole v Paříži střetne s americkým 114. nasazeným Aleksanderem Kovacevichem – prvním French Open od roku 1998 bez Nadala nebo nyní již vysloužilého Rogera Federera.

Čtyřiadvacetiletý Kovacevic zažívá svůj první grandslamový hlavní tahák.

Djokovič, kterému bylo v pondělí 36 let, měl obavy z opakování zranění pravého lokte, které narušilo jeho antukovou sezónu.

Na žádném ze tří antukových turnajů, které letos na jaře odehrál, se mu nepodařilo probojovat se mezi posledních osm a o první místo přišel s Alcarazem.

Djokovič také zaostával za Daniilem Medveděvem v žebříčku poté, co ho Rus minulý týden vystřídal jako šampion Italian Open.

Alcaraz, šampion US Open, a Medveděv začínají své tažení na Roland Garros proti jednomu ze šťastných kvalifikantů nebo poražených.

Alcaraz stojí před náročnou cestou k druhému grandslamovému titulu s Lorenzem Musettim jako pravděpodobným soupeřem z posledních 16 let, než ho ve čtvrtfinále čeká druhý Stefanos Tsitsipas z roku 2021.

Aby Djokovič připravil působivý zápas v posledních čtyřech zápasech s Alcarazem, možná bude muset překonat šampiona Monte-Carlo Masters Andrey Rubleva ve čtvrtfinále.

Casper Ruud, kterého v loňském finále rozdrtil Nadal, je nasazen jako čtvrtý a ve svém úvodním zápase hraje kvalifikační zápas.

Ve formě Holger Rohn přijíždí do Paříže na nejlepší šesté místo na světě a v prvním kole se utká s Christopherem Eubanksem ze Spojených států.

READ  Ve sportovní dotační aféře českého fotbalu se objevují nové důkazy

– Swiatek přijímá Rybakinovu hrozbu –

Dvojnásobná šampionka Ija Swiateková zahájila obhajobu titulu proti Španělce Christině Buxové, světové číslo 67, kterou ve třetím kole letošního Australian Open porazila tyč.

Nejlepší nasazená Swiatek, která se snaží stát se první šampionkou French Open po 16 letech, se zotavuje ze zranění stehna, kvůli kterému musela odejít do Říma.

Ve čtvrtfinále by se měla střetnout s vicemistrem z roku 2022 Coco Gauffovou a v posledních čtyřech se může střetnout s wimbledonskou šampionkou Elenou Rybakinou, vítězkou italského Open z minulého týdne.

Rybakina v této sezóně třikrát porazila Swatikovou a vyřadila ji z Australian Open v Melbourne a Indian Wells, než postoupila, když její soupeřku v Římě zastavilo zranění.

Vítězka turnaje 2021 Barbora Krejková může čekat na Swatika v posledních 16. Češka před rokem vypadla v prvním kole.

„Toto je můj oblíbený turnaj,“ řekl Swiatek během slavnostního losování. „Vždycky tu mám extra motivaci trénovat tvrději. Jsem opravdu nadšený, že jsem tady.“

Aryna Sabalenková, která v Melbourne získala svůj první grandslamový titul, hraje v prvním kole s Ukrajinkou Martou Kostyuk. Sabalenková se v Paříži nikdy nedostala přes třetí kolo, přestože se na všech třech grandslamech dostala minimálně do semifinále.

Navíc po zisku titulu letos na jaře v Madridu poprvé vystoupila na 134. místě Sofie Keninové v Římě.

Třetí nasazená Jessica Pegula měla těžký úvodní zápas proti americké kolegyni a finalistce Australian Open 2022 Danielle Collinsové, zatímco Rybakina si jako první zajistila kvalifikační zápas.

Anas Jabeur, nasazený jako sedmý, je potenciálním čtvrtfinálovým soupeřem Rybakiny, která Tunisana porazila ve finále Wimbledonu v roce 2022. Jabeur také skončil na US Open na druhém místě za Swiatekem.

Rybakina, Kazaška ruského původu, se na Roland Garros ještě nedostala přes čtvrtfinále.

READ  Linda Frovertova vs. Diana Schneider: předpovědi a sázkové kurzy na zápas

Francouzská nasazená Caroline Garciaová, nasazená jako pátá, se utká s Číňankou Wang Shiyu, zatímco dvojnásobná vítězka Victoria Azarenková se v prvním kole utká s vítězkou US Open z roku 2019 Biancou Andreescuovou.

mw/b

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *