Putin slibuje rozšířit ruskou námořní moc a jako největší hrozbu uvádí Spojené státy

Ruský prezident Vladimir Putin v neděli podepsal námořní doktrínu obviňující Spojené státy ze snahy ovládnout světové oceány a rozšířit vlastní ambice Moskvy v Severním ledovém oceánu.

Putin podepsal dokument krátce před vlasteneckým projevem na Den námořnictva, ve kterém vyzval Rusko, aby bránilo své zájmy národní bezpečnosti, Podle agentury Reuters.

55stránková námořní doktrína říká, že Rusko se bude snažit stát se „velkým námořnictvem“ s celosvětovou přítomností, aby čelilo „strategické politice Spojených států ovládnout světové oceány“.

V tomto principu bylo podle agentury Reuters uvedeno, že „Ruská federace, vedena touto doktrínou, bude rozhodně a rozhodně bránit své národní zájmy ve světových oceánech a disponující dostatečnou námořní silou zajistí jejich bezpečnost a ochranu“.

Uvádí také, že Rusko rozšíří své ambice v Severním ledovém oceánu. Spojené státy mají Předběžné varování Rusko a Čína proti agresi v Arktidě.

Mluvení v Petrohradě U Něvy později během dne Putin řekl, že Rusko bude „hájit naše zájmy“ na nárokovaných územích.

„Musíme dnes podniknout rozhodná opatření vzhledem k výzvám, kterým čelíme,“ řekl ruský prezident. Domov pro všechny je posvátný pojem. Musíme ho bránit.“

Jakmile Putin skončil, dostal velkou „keci“ od námořníků a námořních důstojníků, kteří se sešli na Den námořnictva, který se slaví poslední neděli v červenci.

Putin se nezmínil o válce na Ukrajině, ale přísahal, že bude bránit ruskou námořní moc v Černém a Azovském moři.

„Musíme se spolehnout na naše schopnosti a každý, kdo bude chtít ohrozit naši suverenitu, dostane silnou odpověď,“ řekl Putin.

Ruský prezident nařídil invazi na Ukrajinu koncem února, zčásti proto, že se obával, že Ukrajina vstoupí do západní bezpečnostní aliance NATO.

READ  Betar ruší barcelonský zápas poté, co ho požádal, aby nehrál v Jeruzalémě

Vzhledem k tomu, že Spojené státy utrácejí miliardy na vyzbrojování Ukrajiny, je napětí mezi Moskvou a Washingtonem vyšší než kdykoli předtím od studené války.

Ministr zahraničí Anthony Blinken a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se však konali v pátek první hovor Od vypuknutí války se diskutovalo o možnosti výměny zajatců.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.