Dezinformace o Ivermectinu otrávily platformu Amazon a byly naplánovány některé opravy

Začátkem tohoto týdne jsem zahájil vyhledávání na Amazonu a špatně jsem ho zadal, přičemž jsem zadal pouze dvě písmena: „iv“. Amazon poté sestavil seznam navrhovaných výsledků vyhledávání, z nichž téměř všechny byly pro ivermektin pro odčervení koňských červů. Tato droga je v srdci jednoho z nejnovějších a Myšlení v mysli Části příběhu dezinformací proti očkování, a Falešný prostředek propagovaný pouličními prodejci a dalšími za účelem rychlého zisku.

Dnes večer to řekl mluvčí Amazonu Craig Andrews hrana že „Odpovědi automatického dokončování Amazonu jsou dány aktivitou zákazníků. Blokujeme určité odpovědi automatického vyplňování, abychom tyto obavy vyřešili.“

Má rád Facebook, TikTok a RedditAmazon nedostal krytí, aby omezil šíření dezinformací o COVID-19. Na rozdíl od těchto a jiných platforem se zdá, že Amazon udělal málo pro to, aby to zkusil zastavit.

Výsledky automatického doplňování na Amazonu pro „IV“ zobrazující ivermektin.

Amazon není jedinečný v používání algoritmu k dosažení výsledků automatického doplňování. Ale jak se společnosti jako Google dozvěděly, existují „datové prázdnoty“ dříve neoblíbených vyhledávacích dotazů, které mohou algoritmus najednou zkreslit, když se tyto výrazy zametou v nové dezinformační kampani. Google šel nějakou cestou Chcete -li se pokusit vyřešit problém s neplatností dat, v poslední době poskytnutím upozornění na výsledky vyhledávání, o kterých si myslíte, že by mohl být problém. V publikaci tohoto článku výsledky vyhledávání na Amazonu stále zobrazují položky pro ivermektin.

Když kliknete na jeden z navrhovaných vyhledávacích dotazů, Amazon jednoduše uvede několik možností nákupu léku určeného k léčbě zvířat – bez jakéhokoli dalšího kontextu ohledně jeho rizik při požití lidmi. I když existuje ivermektin u lidí oprávněně, léčba COVID-19 mezi ně nepatří. A i když bychom neměli říkat, že vzít veteránskou verzi je tak špatný nápad, přesně to se stane.

v Bulletin vydávaný ministerstvem zdravotnictví MississippiAgentura uvádí, že „nejméně 70% posledních hovorů je [to poison control] Souvisí s požitím hospodářských zvířat nebo živočišných formulací ivermektinu. “

Ivermectin může způsobit nežádoucí účinky od „vyrážky, nevolnosti, zvracení, průjmu, bolesti žaludku, otoku obličeje nebo končetin, neurologických nežádoucích účinků (závratě, záchvaty, zmatenost), náhlého poklesu krevního tlaku, závažné kožní vyrážky, která může vyžadovat hospitalizaci léčba, poškození jater (hepatitida) “ Podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Tam, kde se jiné platformy snažily poskytnout informační boxy, které vedou ke spolehlivým a důvěryhodným informacím o léčbě COVID-19 a COVID-19, Amazon tyto informace nezobrazuje ve výsledcích vyhledávání ani na stránkách produktů s ivermektinem. Mluvčí Amazonu mi řekl, že když hledám konkrétně „ivermektin pro covid“, zobrazí se pouze odkaz na Stránka varování o lécích FDA.

Zdá se, že alespoň v některých seznamech produktů sledují problémy alespoň některé moderační týmy Amazonu. Některé z nejlepších výsledků vyhledávání ivermektinu mají velmi málo písemných recenzí. Posuňte se však trochu dolů, protože existuje spousta věcí, které jsou jasně určeny k diskusi o používání drogy u lidí. jedna reference, například, napsal, že „to fungovalo dobře na mém dvousetkilovém koni“ a že „můj dlouhý životopis už mizí“. jiný klasifikovaný 5hvězdičkový producent píše: „Milujte chuť […] Ivermectin je velmi těžké sehnat, ale velmi účinný v prevenci něčeho, o čem se zde nemohu zmínit. “

Více na Redditu, přes sto subredditů Dnes se setmělo Na protest proti odmítnutí této platformy zakázat komunity, které šíří dezinformace o COVID-19. Vypadá to, že TikTok také zahrajte si krtka Díky používání videí na své platformě se Facebook snažil prosadit své zásady proti dezinformacím jako komunity Uchýlení se k eufemismům Jako „Mo šťáva“.

Na Amazonu je stále snadné najít veterinární ivermektin, aniž byste prokázali jakékoli vědecké informace, které by mohly spotřebitele informovat o nebezpečích spojených s užíváním léků určených pro zvířata. Na této platformě je také stále snadné nakupovat a v některých případech s bezplatnou dodávkou Amazon Prime, která je realizována prostřednictvím skladu Amazon.

READ  Apple TV 4K vs PS5: Jaký je výkon ve srovnání?

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *