Delta – The Sun Ofehe podepsal s Českou fotbalovou federací smlouvu na mezistátní přípravný zápas v Nigérii.

Delta – The Sun Ofehe podepsal s Českou fotbalovou federací smlouvu na mezistátní přípravný zápas v Nigérii.

z Josef Obukada, Opatrný

Nizozemský nigerijský aktivista za práva životního prostředí, soudruh Sunny Offe, podepsal s Českou fotbalovou federací dohodu o mezinárodním přátelském utkání mezi českými hráči U-17 a U-21 a vybraným týmem Delta State.

Prezident Českého fotbalového svazu p. Peter Fausek a místopředseda p. Ofehe v pondělí v telefonickém rozhovoru našemu zpravodaji řekl, že dohoda byla podepsána před Novým rokem po setkání s Jiřím Sidlyakem.

Řekl, že mu byly nabídnuty možnosti U-16, U-17, U-19, U-21 a U-23, ale rozhodl se pro U-17 a U-21, přičemž se očekávalo první mezinárodní přátelské utkání. Bude se hrát v Delta State v Nigérii v dubnu 2023, zatímco odvety se budou konat v Praze v České republice v květnu 2023.

„Dohodli jsme se, že budeme dále diskutovat o dalších oblastech, až se znovu setkáme na příštím kongresu FIFA, který se bude konat poprvé v Africe; Kigali, Rwanda v dubnu 2023,“ řekl.

Ofehe, který kandiduje jako kandidát na guvernéra ve státě Delta v rámci Young Progressive Party (YPP), řekl, že soutěž pojmenoval „Olu of Warri“ po nedávném setkání s Jeho královským Veličenstvem Ogiame Atuwatse III, The Olu of Warri. Abuja.

READ  Egyptští a čeští vojenští šéfové jednají o způsobech, jak zlepšit vojenskou spolupráci

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *