Myanmarský velvyslanec ve Spojeném království byl z londýnského velvyslanectví uzavřen

Londýn – Reuters

Britský úřad pro zahraniční věci, společenství a rozvoj uvedl ve svém prohlášení, že v návaznosti na incident, který přitáhl malý dav demonstrantů před myanmarskou ambasádou v Londýně, „hledal více informací“.

„Byl jsem vyloučen z práce,“ řekl velvyslanec tiskové agentuře Reuters a popsal kroky svých kolegů diplomatů, kteří mu zabránili ve vstupu do budovy, jako „jakýsi převrat v centru Londýna“.

Diplomatické zdroje potvrdily, že byl z velvyslanectví vyloučen, a zprávy britských médií naznačovaly, že budovy se ujal zástupce velvyslance Chet Wayne za pomoci vojenského atašé.

Minulý měsíc návštěvníci pana Kyaw Min rozbili řady vojenských vládců Myanmaru vydáním prohlášení požadujícího propuštění zadržené civilní vůdkyně Aung San Suu Kyi a prezidenta Win Myinta. „Diplomacie je jedinou odpovědí a reakcí na současnou slepou uličku,“ napsal v komentářích, které ve středu večer zůstaly na webu velvyslanectví.

Myanmarský státní hlasatel později řekl, že návštěvníci pana Kyaw Min budou povoláni k vytváření neoprávněné reklamy. Britský ministr zahraničí Dominic Raab však ocenil jeho „odvahu a vlastenectví při prosazování toho, co je správné“.

„Připojujeme se k jeho výzvě k okamžitému propuštění Aung San Suu Kyi a prezidenta Win Myinta a k návratu k demokratické vládě,“ dodal pan Raab.

Americká a britská vláda ohlásily uvalení finančních sankcí na mjanmarské vojenské vedení a požadovaly obnovení demokracie. Bidenova vláda rovněž pozastavila obchodní dohodu s Myanmarem po nedávných akcích, které armáda země podnikla během krvavého potlačování protestů civilisty.

Od února byly během demonstrací zraněny tisíce a více než 550 zabito, včetně mnoha mladých demonstrantů.

Kyaw Zuar Min nebyl prvním mjanmarským diplomatem, který vyjádřil znepokojení nad vojenským pučem. V únoru velvyslanec země při OSN Kyaw Mo Tun kritizoval vojenské vládce země před Valným shromážděním OSN. Pak řekl systém Již nepředstavuje zemi.

READ  Klimatičtí demonstranti ve Spojeném království se přilepili k 500 let staré desce: NPR

Londýnská metropolitní policie ve středu potvrdila, že před mjanmarským velvyslanectvím proběhla demonstrace a že na místě byli policisté, aby udržovali pořádek, avšak nebyla zatčena.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.