Šokující moment, kdy ruská střela Iskander zasáhne černigovské divadlo

Šokující moment, kdy ruská střela Iskander zasáhne černigovské divadlo

UNITED24 video ruské balistické střely Iskander explodující v Černigově
Spojené 24

  • Ruská střela zasáhla centrální náměstí v Černihivu, městě na severu Ukrajiny.
  • Nálet si vyžádal 144 zraněných a 7 mrtvých, včetně 6leté dívky.
  • Městské divadlo, které hostilo sraz výrobců dronů, bylo přímo bombardováno.

Ruský raketový útok na ukrajinské město Černihiv zabil nejméně sedm lidí a nejméně 144 zranil. Informuje o tom agentura Reuters. Mezi zraněnými bylo 15 dětí a 6letá dívka Sophia byla zabita.

Napsal v telegramu ministr vnitra Ihor Klimenko Řekl, že většina obětí přecházela silnici, vracela se z kostela nebo ve vozidlech, když raketa zasáhla historické městské divadlo. „V sobotu ráno. Lidé odcházeli z kostela s košíky posvěcených jablek,“ řekl.

Černihiv, město s 285 000 obyvateli, je daleko od frontové linie na severu Ukrajiny.

A Přidal UNITED24Media Ukazuje děsivý okamžik, kdy ruská balistická střela Iskander zasáhla civilní budovu. Může nést konvenční a jaderné hlavice o hmotnosti až 1550 liber.

Média nejsou podporována AMP.
Kliknutím zobrazíte úplný mobilní zážitek.

„Jsem si jistý, že naši vojáci odpoví Rusku za tento teroristický útok,“ dodal. Prezident Volodymyr Zelenskyj to řekl ve videoproslovu.

Alexandre Lomaco Starosta Chernihiv pro celostátní média: „Hned za činoherním divadlem je park. V něm většinou tráví čas mnoho dětí a jejich rodičů. Nedaleko je také mnoho restaurací s venkovními terasami. Vše se odehrálo uprostřed dne, kdy bylo v sále evidentně hodně lidí.“ uprostřed města. Tento zločin lze interpretovat pouze jako válečný zločin proti civilistům.“

Obrázek ukazuje sanitku poblíž místa ruského raketového útoku, uprostřed ruského útoku na Ukrajinu, v Černihivu na Ukrajině 19. srpna 2023.
Fotografie: Vladislav Savinok/Reuters

lomaco řekl BBC že se v divadle konalo setkání výrobců dronů. „Chápu, že jejich cílem byla vojenská akce v budově Činoherního divadla a to byl jejich cíl,“ řekl.

READ  Univerzitní profesorka v Kábulu trhá své diplomy v živém televizním vysílání na protest proti zákazu Talibanu vzdělávat ženy

Ale je jasné, že Rusové, kteří odpálili tyto rakety, a ti, kteří vydali rozkazy uprostřed dne na civilní město, pochopili, že oběťmi budou hlavně civilisté.

„Útoky namířené proti civilistům nebo civilním objektům jsou podle mezinárodního humanitárního práva přísně zakázány,“ dodalo v prohlášení. „musí přestat“ řekla Denise Brownová, šéfka OSN na Ukrajině.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *