Mladý australský střelec dělá vlny u Huddersfieldu

Mladý australský střelec dělá vlny u Huddersfieldu

Držitel rekordu v počtu povýšení ve fotbalové lize, s osmi, jsou to veteránovy schopnosti přežití, které se teriéři snaží využít, když se snaží vyhnout se pádu z Championship do League One.

Čtyřiasedmdesátiletý Warnock nevedl sestupující tým od roku 1999 a 20letý Olero Pelokapic byl jeho první volbou při jeho příchodu minulý víkend na John Smith’s Stadium, protože bývalý začínající hráč Sydney United se stáhl. Z pěti zákroků plus asistence pro Jaheima Hedleyho zvítězila neocenitelná výhra 2:1.

Belokapić byl vybrán před lednovým podpisem Tomáše Vacliče – pro své čtvrté ligové vystoupení v sezóně.

A zatímco Češi pravděpodobně stále krčili rameny nad následky lehkého zranění stehna, Belokubek možná udělal dost, aby zůstal na místě během nedělní návštěvy (AEDT) u lídra ligy Burnley.

Warnock, který se nikdy nebojí dělat velké výzvy nebo propagovat mládež, už zjevně něco vidí v Pelokapićovi, který se objevil vedle Ashley Maynard Brewer z Charlton Athletic jako potenciální dlouhodobý nástupce číslo 1 Socceroos Matt Ryan.

Je to podruhé, co se prošedivělý učenec útěku ujal vedení teriérů, po odchodu do důchodu se během devíti měsíců stal čtvrtým manažerem klubu, protože se snaží překonat čtyřbodovou mezeru mezi nimi a bezpečností na úpatí šampionátu. .

A to vše poté, co se v minulé sezóně dostal do finále – Huddersfield získal od Nottingham Forest místo v Premier League.

„Neil toho ve své kariéře udělal tolik a doslova vystoupil z letadla z New Yorku, aby převzal řízení tři dny před zápasem v Birminghamu,“ řekl Belokapich.

„Přináší s sebou trochu nové energie – už tu byl a je to někdo, s kým chtějí hráči hrát a vyhrávat.

„Proti Birminghamu udělal sedm změn v základní sestavě a vyplatilo se, takže vypadá jako génius.“

READ  Calgary Flames začínají čerstvě pod Darylem Sutterem s play -off v mysli

„Je tak trochu známý jako král sestupu a myslím, že jsme měli kvalitu celou sezónu, ale zatím to není ovlivněno.

„V minulé sezóně jsme byli pozadu, ale vrátili jsme se a vyhráli, ale v této sezóně to bylo o zaostávání, pak trochu sklopit hlavy a nevrátit se.“

Warnock, známý svým stylem jednoho muže, oldschoolovým přístupem, který se zdá být v rozporu s moderní hrou, skutečně rozhýbal šatnu.

„Podle toho, co jsem u Neila viděl, je také skvělý v řízení hráčů,“ dodal Belokapich.

„Není to jen o tom, co dělá v šatně. Řekne vám, jestli se potřebujete na něco přijít podívat – ke svým hráčům je velmi ohleduplný.“

„Opravdu, to je vše, na co si vzpomenete – je stejný i v reálném životě. Je to obrovská postava a díky věcem, které říká, vás rozesměje.“

Belokapich osobně nahlédl do mužovy mysli, když Warnock hrál jeho část na hostování minulou sezónu v Hartlepoolu během setkání týmu před návštěvou Birminghamu.

„V té hře na palubovce mám vizi, kde na mě tlačí dva útočníci – a já mezi nimi křižuji míč na naše číslo šest,“ řekl Belokapić.

Po přehrání klipu se na mě šéf (Warnock) otočil a řekl ‚Nicku, jestli to uděláš o víkendu, půjdu na stadion a kopnu tě sám‘!

„Nalezení těch záběrů jen ukazuje, jak je důkladný a jaké problémy má, aby porozuměl svým hráčům – musíte to respektovat.

„Byly (jiné) týmové schůzky, kde si řekli ‚Možná jsi tady na míči trochu zticha‘.“

„Myslím, že s Neilem Warnockem tam nahoře teď budu hrát trochu rovněji!“

Belokapić, který se k teriérům připojil v roce 2019, poprvé přijal umění brankáře v relativně pozdním věku 15 let, během svých formativních let v New South Wales v Sydney United se přesunul na různé pozice v poli.

READ  Mary Alice Cervinka 23. ledna 1927 - 5. března 2022 | rodinný nekrolog

„Fotbalové vyrůstání bylo vše, co jsem chtěl hrát – i když jsem nezbytně neměl v plánu být brankářem,“ řekl.

„Jednoho dne jsem se dobrovolně přihlásil do branky a uvědomil jsem si, co se děje, až později na lajně. Když jsem druhý den přišel na trénink s rukavicemi, dostal jsem divné pohledy.“

„Pokud jde o rozvoj, nemohl jsem se připojit k lepšímu týmu než Huddersfield a měl jsem nějaké nabídky odjinud.

„Udělali pro mě tolik a opravdu jsem se nikdy neohlížel zpět. Náš trenér (Paul Clements) je pravděpodobně nejlepší v Anglii.

„Jsem na zemi velmi pohodlný – to je to, co v dnešní době hledají, takže to mi dává výhodu, pokud jde o rozložení a vyrovnanost na míči.“

Strýc Paul Pelokapić, záložník, odehrál dvě reprezentace za australskou fotbalovou reprezentaci, zatímco otec Jerry trénoval tým Western Sydney Wanderers do 16 let.

Ale co Nicholasovy mezinárodní aspirace?

„Mým cílem je hrát za (seniorskou) reprezentaci, ale mohu dělat jen to, co mohu ovládat,“ prohlásil.

„Kdyby mi Arnie (Graham Arnold) chtěl zavolat, nikdy bych neřekl ne. Musím pokračovat v tom, co jsem dělal, a dělat to dobře, a to se může stát. Stát se může cokoliv.

„Musím počkat na svůj čas, a pokud to přijde, přijďte.“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *