Cozzolino v Evropském parlamentu je podezřelý z blokování měnových rozhodnutí, uvádí Qatargate-Politico

Cozzolino v Evropském parlamentu je podezřelý z blokování měnových rozhodnutí, uvádí Qatargate-Politico

Belgická federální prokuratura podezřívá italského poslance Andreu Cozzolina, že bral peníze na blokování rozhodnutí, která poškozují zájmy zemí mimo EU, uvádí dokument, který ve středu zveřejnil Evropský parlament.

Nárok je uveden v jednom ze dvou ZprávaBude se o ní hlasovat ve čtvrtek jako součást opatření, které má v rámci rozsáhlého vyšetřování korupce zbavit Cozzolina a sociální demokraty Marka Tarabellu v Evropském parlamentu imunity. Belgická prokuratura vyšetřuje obvinění, že současní i bývalí europoslanci a jejich spolupracovníci brali úplatky z Kataru a Maroka.

„V probíhajícím vyšetřování se zdá, že po roce 2019 je Andrea Cozzolino podezřelý z účasti na dohodě s jinými osobami, která zahrnovala spolupráci za účelem ochrany zájmů cizích zemí v Evropském parlamentu,“ uvádí zpráva o Cozzolino.

Žalobci mají podezření, že Cozzolino je součástí dohody, která zahrnuje „zabránění přijímání parlamentních rozhodnutí, která by poškodila zájmy těchto zemí výměnou za peníze,“ uvádí zpráva.

Zprávy napsala spolupředsedkyně Levé skupiny, poslankyně Evropského parlamentu Manon Aubryová, která měla přístup k některým soudním dokumentům od belgických úřadů, které byly sdíleny v rámci jejich žádosti o zrušení imunity dvou poslanců Evropského parlamentu.

Žalobci mají podle jeho zprávy podezření, že belgický poslanec Marc Tarabella „zaujal určité funkce v Evropském parlamentu ve prospěch třetí země výměnou za peníze“. „Svědectví proti němu naznačuje, že mohl být několikrát odškodněn v celkové výši odhadované na 120 000 až 140 000 EUR.“

Cozzolino vedl parlamentní delegaci se zeměmi Maghrebu, včetně Maroka, a byl předsedou skupiny S&D v Evropském parlamentu pro takzvané krizové situace v oblasti lidských práv, parlamentní texty zveřejňované každý měsíc odsuzující zneužívání mimo EU.

Podle zpráv nejsou předběžná obvinění, jimž mohou Cozzolino a Tarabella čelit, o nic méně závažná než ta, která již čtyřem osobám ve vyšetřovací vazbě předali státní zástupci, zejména korupce, účast ve zločinecké organizaci a praní špinavých peněz.

READ  Saúdská Arábie a Rusko vedly OPEC+ ke snížení produkce ropy a zvýšení cen

Cozzolino se minulý týden rozhodl hájit na neveřejném slyšení výboru pro právní záležitosti. právnička Sdělit Novinář, který nikdy nedostal žádnou formu odškodnění od cizích mocností.

Tarabella se vzdal práva obhajovat se ve výboru. „Nic nedostal,“ řekl Politico jeho právník Maxim Toller.

Poslanci hlasují v parlamentním výboru pro právní záležitosti jednomyslný Ve prospěch úterních zpráv se očekává podobný výsledek při závěrečném čtvrtečním hlasování všech europoslanců.

V tu chvíli podle Sněmovny reprezentantů GramatikaPrezidentka nadace Roberta Metsolaová bude o rozhodnutí oficiálně informovat oba europoslance a belgické státní zástupce.

Další kroky budou v rukou belgických státních zástupců.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *