Tisíce lidí protestují proti opatřením proti koronaviru v Česku, protože nemocnice se plní

PRAHA (Reuters) – Tisíce lidí v neděli v Praze protestovaly proti omezením v boji proti novému koronaviru, protože řada českých nemocnic pozastavila neurgentní zákroky kvůli jednomu z nejrychlejších případů nových infekcí na světě.

Demonstranti se sešli v parku s výhledem na centrum české metropole, mávali státními vlajkami a nesli transparenty s hesly jako „Očkovat? Na vaše mrtvoly“.

Odcházející vláda ve čtvrtek zpřísnila opatření, včetně zákazu vánočních trhů, což bylo jedním z hlavních témat nedělního shromáždění.

„Jsem tady, abych bojoval za svobodu. Jsem tady, protože nesouhlasím s tím, co se dnes děje,“ řekl agentuře Reuters Jerry Holick.

České nemocnice, včetně té největší, pražské Motol, v minulých dnech zastavily plánované operace a omezily další péči, protože počet pacientů nakažených COVID-19 se za poslední tři týdny zdvojnásobil na zhruba 6000.

Nově jmenovaný premiér Amputee Fiala již dříve vyzval lidi, aby se nechali očkovat, aby ochránili sebe i ostatní před vážnými případy v případě nákazy.

Data Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí ukazují, že pouze 58,5 % Čechů je očkovaných proti koronaviru, zatímco průměr EU je 65,8 %.

(Zprávy Robert Mueller; Střih Alexander Smith)

READ  Arsenal ženy 0-3 Chelsea: Fran Kirby a Sam Kerr vyhráli finále FA Cupu | fotbalové zprávy

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *