Čínský vojenský vůdce č. 2 se během fóra zavazuje rozvíjet vojenské vztahy se Spojenými státy

Čínský vojenský vůdce č. 2 se během fóra zavazuje rozvíjet vojenské vztahy se Spojenými státy

Napsal Yu Lun Tian

PEKING (Reuters) – Druhý nejvyšší čínský vojenský představitel se v pondělí na vojenském fóru zavázal rozvíjet vojenské vztahy se Spojenými státy a obvinil „některé země“ z „vyvolávání nepokojů“ a pokusů podkopat vládu komunistické strany.

Xiangshan Forum v Pekingu, největší čínská každoroční přehlídka vojenské diplomacie, začalo v neděli bez čínského ministra obrany, který obvykle akci pořádá.

„Prohloubíme strategickou spolupráci a koordinaci s Ruskem a na základě vzájemného respektu, mírového soužití a oboustranně výhodné spolupráce rozvineme vojenské vztahy se Spojenými státy,“ řekl Zhang Yuxia, místopředseda Ústřední vojenské komise. během hlavního projevu. Adresa ve fóru. Čínský ministr obrany pronesl tento projev v předchozích letech.

Čína a Spojené státy nemají od bývalého čínského ministra obrany, na kterého Washington uvalil sankce, přímé vojenské kontakty. byla stanovena v březnu.

Li byl minulý týden odvolán bez vysvětlení a Čína nejmenovala náhradu. Agentura Reuters minulý měsíc uvedla, že Lee, který je dva měsíce nezvěstný, je vyšetřován pro korupci.

„Některé země záměrně vyvolávají nepokoje, zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí a podněcují barevné revoluce,“ řekl Zhang v zastřeném útoku na západní země včetně Spojených států, které se stále více koordinují se spojenci, aby omezily vojenské ambice Pekingu.

Barevná revoluce je termín používaný čínskou vládou k popisu pokusů o svržení vlády komunistické strany.

Zhang také obvinil „některé země“ z dodržování mentality hry s nulovým součtem a zapojení do politiky klik.

„Země by neměly záměrně provokovat ostatní země k důležitým a citlivým otázkám, jako je Tchaj-wan,“ řekl a dodal, že Tchaj-wan je hlavním zájmem Číny v komentářích namířených na Spojené státy.

Ministerstvo obrany USA vyslalo delegaci vedenou Cynthií Xanthi Karas, čínskou ředitelkou úřadu náměstka ministra obrany.

Mnoho západních zemí se vyhnulo účasti na fóru nebo vyslalo pouze malé delegace na nízké úrovni a raději diskutovaly o mezinárodních bezpečnostních otázkách na Shangri-La Dialogue konaném každoročně v Singapuru.

READ  Cyklon Mocha: Bangladéš a Myanmar se při sílící bouři připravují na nejhorší

(Zpráva Yu Lun Tian; scénář Laurie Chen; střih Tom Hogue)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *