Cílem společnosti Yellen je získat podporu pro globální daňovou dohodu

Irsko bylo jedním z nejhlasitějších kritiků Bidenova návrhu. 12,5% sazba daně z příjmu právnických osob pomohla od 90. let pohánět takzvanou keltskou tygří ekonomiku, což lákalo společnosti Google, Facebook a další obry k tomu, aby si v Dublinu vybudovaly evropskou oporu, vytvářely pracovní místa a významně obohatily irskou státní pokladnu.

Paschal Donohue, irský ministr financí, uvedl, že Dublin chce, aby mezi zeměmi pokračovala „přijatelná daňová soutěž“.

„Myslím si, že malé země a Irsko, které je jednou z nich, musí být schopny využívat daňovou politiku jako legitimní nástroj k vyrovnání výhod velikosti, umístění, zdrojů, průmyslového dědictví, skutečné fyzické výhody a vytrvalosti, které mají hlavní země někdy „.

V Maďarsku, kde je sazba daně z příjmu právnických osob 9 procent, vláda Viktora Orbána uvedla, že stanovení vyšší sazby by bylo nespravedlivé a že státy mají právo svrchovaně rozhodovat o daních. České ministerstvo financí uvedlo, že daňová harmonizace nastavená Spojenými státy bude znamenat zvýšení sazby daně z příjmů právnických osob pro české společnosti.

Jednání o globální minimální dani jsou součástí širší bitvy o to, jak zdanit technologické společnosti a navázat na rozhovory, které probíhají za vlády Trumpa. Tempo jednání se letos zrychlilo poté, co Bidenova administrativa zvýšila své diplomatické úsilí s tradičními americkými spojenci a předložila několik nových návrhů, které považovaly evropské země za přijatelnější, než prosazoval předchůdce paní Yellenové Steven Mnuchin.

„Myslím, že Spojené státy přijaly v posledních měsících mnohem veřejnější roli,“ řekla Lillian Faulhaberová, profesorka na Právnickém centru Georgetownské univerzity, a dodala, že rozhovory z tohoto týdne budou svědčit o tom, zda nedávné známky pokroku byly skutečné . „Země dosud dokázaly vyjádřit podporu veřejnosti, aniž by zavedly své peníze.“

Návrh paní Yellenové na minimální daně vyvolal potěšení ve Francii, Německu a dalších vysoce zdaněných evropských zemích, které vyvolaly to, co považují za naléhavou daňovou revoluci v době, kdy digitální obři jako Facebook a Amazon zbohatnou a zesílí. jako suverénní státy.

READ  Výzkum předpovídá, že emise uhlíku bitcoinů v Číně dosáhnou v roce 2024 130 milionů metrických tun - China Money Network

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *