ChatGPT mate uživatele tím, že mluví „španělsky“, zatímco umělá inteligence je nepoctivá

ChatGPT mate uživatele tím, že mluví „španělsky“, zatímco umělá inteligence je nepoctivá

ChatGPT

ChatGPT Vysoce propagovaný nástroj umělé inteligence (AI), který ohromuje uživatele odpovídáním na otázky ve španělštině, utrpěl trapnou závadu.

Na sociálních sítích se objevily zprávy o tom, že chatbot vlastněný OpenAI mluví nesmysly, přičemž americký technologický gigant připustil, že uživatelé dostávali „neočekávané odpovědi“.

Mezi bizarními odpověďmi byly zprávy napsané v kombinaci angličtiny a španělštiny, zatímco jiné opakovaly stejné slovo donekonečna.

Jeden příklad řekl: „Dovolte mi rozšířit svůj záběr, pokud existuje více zázraků, které byste chtěli vyjádřit!“

ChatGPT „se zbláznil,“ řekl Gary Marcus, odborník na umělou inteligenci a emeritní profesor na New York University.

„Tyto systémy nebyly vůbec stabilní,“ řekl Marcus ve svém zpravodaji.

„Nikdo nebyl schopen kolem nich navrhnout bezpečnostní opatření. Stále jsme ve věku chemie strojového učení.“

Na fóru společnosti jeden uživatel řekl: „Asi před třemi hodinami se všechny moje konverzace s GPT4 velmi rychle změnily v nesmysl.“

Mnoho uživatelů uvedlo, že ChatGPT se spustí jako obvykle, než se odpověď stane bezvýznamnou.

V jednom příspěvku ChatGPT řekl: „Jednoho dne. Vysoký. Křída. jiskra. Čára. Ken. Ver. Pírko. Medvěd. Rozloučení. Bylo dokončeno. překážka.“

OpenAI uznal, že někteří uživatelé se setkali s problémy, ale řekl: „Problém byl identifikován a je napravován.“

Problém byl od té doby vyřešen.

ChatGPT byl pozastaven jako Významný pokrok ve vývoji umělé inteligenceschopný poskytnout lidsky znějící odpovědi na podrobné otázky.

Společnosti se obracejí na roboty, aby automatizovaly úkoly, které je používají k psaní e-mailů, shrnutí zpráv nebo odpovídání na dotazy zákazníků.

Techničtí giganti investovali miliardy dolarů do společností s umělou inteligencí do vývoje „velkých jazykových modelů“, které jsou trénovány na masivních databázích obsahujících miliardy článků a tisíce knih.

Microsoft se zavázal investovat 13 miliard dolarů jen do OpenAI. Zatímco Amazon a Google investovaly miliardy dolarů do konkurenční společnosti Anthropic.

READ  Xbox přijímá žádosti fanoušků o novou hru Banjo-Kazooie

Elon Musk také spustil konkurenční projekt s názvem xAI.

Skeptici však již dlouho poukazují na to, že chatboti mají tendenci dávat podivné odpovědi, zejména proto, že si mohou vymýšlet fakta – Proces známý jako „halucinace“.

Minulý týden OpenAI spustila nový nástroj AI navržený speciálně pro Vytvářejte realistická videa Pouze z textových výzev.

Některá její videa však obsahují podivná zkreslení, jako jsou předměty, zvířata nebo lidé, kteří se objevují ze vzduchu.

Sam Altman, generální ředitel OpenAI, již dříve tvrdil, že umělá inteligence může představovat existenční hrozbu pro budoucnost lidstva.

Zároveň sháněl miliardy dolarů na vývoj výkonnějších verzí této technologie.

Obavy z neznámých rizik, která AI představuje, částečně stály za listopadovým vládním summitem o bezpečnosti AI, který vedl k dohodě o zřízení bezpečnostního institutu pro sledování hrozby.

Vláda zkoušela používání ChatGPT na svých webových stránkách.

Rozšiřte si obzory díky oceňované britské žurnalistice. Vyzkoušejte The Telegraph na 3 měsíce zdarma s neomezeným přístupem na naši oceňovanou webovou stránku, exkluzivní aplikaci, nabídky na úsporu peněz a další.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *