Emirati a čeští vyslanci hledají energetický sektor v Pákistánu

Islámábád:

Velvyslanec Spojených arabských emirátů Hamad Obaid Ibrahim Salem Al Zaabi vyjádřil velký zájem o další investice v pákistánském energetickém sektoru.

Během středečního setkání s ministrem energetiky Omarem Ayoubem Khanem řekl, že spolupráce v energetickém sektoru bude impulsem pro hospodářské vztahy mezi těmito dvěma bratrskými zeměmi.

Vyslanec Emirati také diskutoval o probíhající spolupráci v ropném sektoru a prozkoumal prioritní oblasti společného zájmu v energetickém sektoru v zemi.

Mezitím velvyslanec České republiky Thomas Smitanka při jiné příležitosti vyzval ministra energetiky k projednání záležitostí souvisejících s energetickou spoluprací.

Obě strany vedly komplexní diskusi o energetických výhledech Pákistánu a tržním potenciálu.

Český vyslanec prozkoumal oblasti společné diskuse v energetickém sektoru, včetně investic v ropném sektoru a podnikání v dodavatelském řetězci LNG pro skupinu českých společností navštěvujících Pákistán do konce března tohoto roku.

Při této příležitosti ministr rovněž vyzdvihl silnou vládní politiku v oblasti reformy ropného a energetického sektoru.

Vláda uvedla, že je plně odhodlána diverzifikovat výhled energetického trhu a současně zvyšovat jeho konkurenceschopnost a účinnost.

Ministr také vyslance informoval o indikativním plánu rozšíření výrobní kapacity (IGCEP) 2030, který zdůrazňoval zvýšení podílu místních zdrojů na základě množství, času a umístění při současném snížení závislosti na dováženém palivu.

Dále bylo zdůrazněno, že IGCEP vytvoří další obnovitelnou kapacitu, tj. 60% výroby energie z biomasy, sluneční a větrné energie. 30% z hydel a 10% každý z tepelných a jaderných elektráren.

Ayoub také poskytl podrobnosti o činnostech v oblasti průzkumu a těžby ropy a zemního plynu (E&P) v Pákistánu a uvedl, že vláda nedávno provedla výběrové řízení na 15 ropných a plynárenských odvětví.

Řekl, že tyto bloky dosáhnou „minimální investice ve výši více než 71 milionů dolarů za tři roky, navíc k rozvojovým programům v hodnotě milionů dolarů rozšíří společnosti E&P v regionech.“

Řekl, že vláda nabídne do konce letošního roku více ropných a plynových polí jako součást své strategie oživení průzkumných a těžebních aktivit v zemi, kterou předchozí vlády ignorovaly.

READ  Herci, kteří odmítli role ve filmech Toma Cruise

Ministr uvedl, že cílem vlády je také dosáhnout soběstačnosti v ropném a plynárenském sektoru využitím maximálního potenciálu energetických zdrojů země.

Za tímto účelem podle něj současná vláda zavedla politiku usnadnění a transparentnosti podnikání, aby zajistila rovné podmínky pro všechny konkurenty v energetickém sektoru.

Velvyslanec vyjádřil naději, že české společnosti získají cenné vstupy od svých pákistánských protějšků a naleznou nejlepší příležitosti pro investice a podnikání. Implementace

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *