Český puškař CZG kupuje hříbě s hotovostí a akciemi

PRAHA (Reuters) – Skupina CZG Česká Zbrujovka ve čtvrtek uvedla, že získá skupinu Colt Holding Group za 220 milionů USD a akcie CZG při expanzi českého výrobce zbraní na větší americký trh.

Společnost CZG, jejíž střelné zbraně zahrnují CZ (Česká Zbrojovka), Dan Wesson a Brno Rifles, již působí ve Spojených státech a staví továrnu v Little Rocku v Arkansasu.

Česká skupina uvedla, že získá 100% společnosti Colt Holding, mateřské společnosti Colt’s Manufacturing Company a její kanadské dceřiné společnosti, za hotovost a 1,099 milionů kusů nově vydaných akcií CZG.

Společnost CZG uvedla, že tržby spojené skupiny přesáhnou 600 milionů USD. Akcie společnosti CZG ve čtvrtek uzavřely na 360 korun, odhadujíc tak podíl na akci na 395,5 milionu korun (18,65 milionu dolarů).

CZG uvedla, že existuje také možná studie o dalších 1,099 milionu akcií, pokud budou splněny cíle EBITDA v letech 2021-2023.

Očekávala, že dohoda pro Colt, značku s historií 175 let, která se vynořila z bankrotu v roce 2016, bude uzavřena ve druhém čtvrtletí.

Bude financován hotovostí CZG, včetně výnosů z nejnovější nabídky akcií a potenciální emise dluhopisů.

„Tímto strategickým krokem získá společnost CZG významnou výrobní kapacitu ve Spojených státech a Kanadě a významně rozšíří svou globální zákaznickou základnu,“ uvedl CZG a dodal, že Colt je tradičním dodavatelem pro armádu a vymáhání práva, cílovou skupinu zákazníků česká skupina. .

Společnost CZG v říjnu uzavřela první veřejnou nabídku akcií (IPO) v Praze, ačkoli se obchod setkal se špatnou poptávkou, což zvýšilo 812 milionů korun, což je méně než pětina jejího cíle.

Akcie CZG ve čtvrtek uzavřely nad cenou IPO 290 korun. S 32,64 akciemi dosáhla tržní kapitalizace CZG 11,75 miliardy korun (554,09 milionů USD).

READ  Česká investigativní nezisková organizace, která jde za penězi – Global Investigative Journalism Network

Výrobce zbraní vykázal za prvních devět měsíců roku 2020 rekordní zisky ve výši 5,0 miliardy korun, což je nárůst o 10%, který byl z velké části způsoben růstem tržeb na americkém trhu.

1 $ = 21,2060 Kč podle Jasona Hoveta

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *