Český architekt vyrábí malý dům na kůlech pro klidné bydlení

Český architekt vyrábí malý dům na kůlech pro klidné bydlení

Pražská architektonická kancelář Jan Tyrpekl nedávno představila svůj nejnovější projekt malého domu, ústupu o velikosti 30 m2 (323 čtverečních stop) usazeného na betonových pilířích, přezdívaného Janův dům, zasazeného do klidné krajiny Heinburgu an der Donna, Rakousko.

Zen House, koncipovaný jako útočiště pro své obyvatele, nabízí krásný a funkční prostor, kde se můžete odpojit od shonu městského života a znovu se spojit s přírodou.

Malý dům je vyvýšen přibližně čtyři metry (13 stop) nad zemí prostřednictvím řady betonových mol, což umožňuje krajině proudit pod rezidencí a zdůrazňovat bezproblémové spojení s pozemkem.

Udržitelné materiály používané ve stavebnictví poskytují jak odolnost, tak přirozenou estetiku. Hlavní část tvoří dřevěný rám z lepených lamelových smrků. K dokončení střešní konstrukce jsou použity masivní dřevěné CLT panely, spodní konstrukce a terasa jsou vyrobeny z lepeného lamelového modřínového dřeva.

Obytná část má 360° nerušený výhled na okolní sad a stromy

Antonín Madiyovský

Obývací část poskytuje bezpečné a intimní útočiště, připomínající ptačí hnízdo. Skleněné stěny obklopují dům pro 360stupňový nerušený výhled na okolní sady a stromy. Velký otevřený vnitřní prostor nabízí leštěné dřevěné podlahy, otevřený krb a hlavní postel se skrytým malým barem/kuchyňkou. Na velkou venkovní terasu se dostanete po dřevěném schodišti, které slouží jako hlavní přístupový bod do domu.

Byt nemá kuchyň ani koupelnu, i když Jan Tyrpekl vypracoval další designové plány, které zahrnují další vybavení, jako je sauna, sprcha a toaleta, které lze vybudovat pod centrálním jádrem domu. stávající pilíře.

Zen House, koncipovaný jako útočiště pro své obyvatele, poskytuje krásný a funkční prostor pro odpojení od shonu městského života.
Zen House, koncipovaný jako útočiště pro své obyvatele, poskytuje krásný a funkční prostor pro odpojení od shonu městského života.

Antonín Madiyovský

Kromě svých architektonických atributů přispívá Zen House k pohodě svých obyvatel prostřednictvím záměrného designu. Zenový dům slouží jako přirozené útočiště, transformující se z rychle se rozvíjejícího světa na útočiště pro odpočinek, rozjímání a omlazení.

READ  New Jersey Ramapo College vítá česko-holocaustovou Doru Schrollovou

Zdroj: John Dierbeckle přes Web archivu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *