Českého velvyslance přijímá premiér Kosova

Českého velvyslance přijímá premiér Kosova

Předseda vlády Kosova přijal českého velvyslance v den, kdy si Česká republika připomíná uzavření českých vysokých škol po nepokojích spojených s pohřbem studenta Jana Oblitala v roce 1939 a výročí sametové revoluce v roce 1989. Stalo se tak po předchozím setkání v recepce konaná 28. října u příležitosti svátku státního příslušníka České republiky.

Premiér Kurti a velvyslanec Mazanec jednali o bilaterálních vztazích a potvrdili připravenost prohloubit spolupráci v klíčových oblastech, jako je ekonomika, obchod, bezpečnost, obrana, parlamentní diplomacie a kultura. Premiér Kurti uvedl, že české předsednictví v Radě Evropské unie ve druhé polovině roku 2022 bylo jedno z nejúspěšnějších.

Předseda vlády vyjádřil „odhodlání“ kosovské vlády k úspěšné realizaci jejích strategických cílů, kterými je usilovat o členství v Radě Evropy, účastnit se programu NATO Partnerství pro mír a získat status kandidáta, což je důležitý milník. Na cestě k plnému členství Kosova v Evropské unii. Velvyslanec Mazanik poděkoval České republice za pokračující podporu Kosovu.

Bohumil Mazaník ujistil premiéra Kurtiho o pokračující podpoře české vlády zemím západního Balkánu, včetně Kosova, na jejich cestě do EU.

Premiér Kurti vyjádřil soustrast českému lidu nad ztrátou Karla Schwarzenberga, významného poválečného politika a bývalého ministra zahraničí (také kancléře, místopředsedy vlády, senátora a poslance).

Českého velvyslance přijímá premiér Kosova

Českého velvyslance přijímá premiér Kosova

Českého velvyslance přijímá premiér Kosova

READ  Český prezident varuje před novými rozděleními v Evropě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *