Česká republika stoupá jako dominantní síla v chovu psů v celé Evropě – Brněnský deník

Česká republika stoupá jako dominantní síla v chovu psů v celé Evropě – Brněnský deník

Česká republika se po severských zemích vyprofilovala jako kynologická velmoc v Evropě, podpořená pandemií Covid-19, která má za následek nárůst počtu chovatelů psů, říká Lubomír Siročky, vedoucí Českomoravské kynologie. Unie (ČMKU), při rozhovoru s ČTK na Mezinárodní výstavě psů Duo Ksip na brněnském výstavišti minulý víkend.

Očekává se, že ve dvou soutěžích o uplynulém víkendu bude ve třech pavilonech nabídnuto 7 400 psů, což je o něco méně než v minulosti, kdy účast dosahovala zhruba 8 000 psů. Zájem však stále roste, což dává chovatelům výhodu, že během jednoho víkendu soutěží o dvě ceny.

Svaz registruje v České republice ročně 40 000 štěňat, což potvrzuje postavení země jako kynologické velmoci vedle severských zemí, uvedl Široký. Německý ovčák je i nadále nejoblíbenějším plemenem, těsně následován jezevčíky. V posledních letech vzrostla obliba australských ovčáků a border kolií, obou středních pasteveckých plemen, a řadí se na páté nebo šesté místo v četnosti přihlášek. „Jejich rostoucí oblibu lze přičíst jejich výjimečným trenérským schopnostem,“ poznamenal prezident ČMKU.

READ  Do Sarajeva dorazil turistický vlak se 160 mladými lidmi z České republiky

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *