Česká republika školila libyjské lékaře v rámci dohody „Medovac“.

Místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Ramadán Abú Jana v sobotu přivítal českého velvyslance v Libyi Johna Visitala a jeho doprovodnou delegaci, uvedlo včera libyjské ministerstvo zdravotnictví.

Během této schůzky jednali o návrhu smlouvy „Medovac“, která má být podepsána mezi libyjským ministerstvem zdravotnictví a českou vojenskou nemocnicí s cílem vyškolit libyjské lékaře. Tato dohoda bude realizována prostřednictvím Centra urgentní medicíny a podpory.

K dalším tématům jednání patří výměna zkušeností a školení, zejména v oblasti urgentního příjmu, ortopedie a neurochirurgie, dále realizace programů pro hostující lékaře k provádění velkých operací v Libyi a usnadnění udělování víz. Kromě posílení spolupráce při poskytování specializovaného lékařského vybavení libyjským pacientům k poskytování fyzioterapeutické léčby.

Libyjské ministerstvo zdravotnictví Český velvyslanec vyjádřil přání své země posílit vztahy s Libyí v různých oblastech a posílit dohody o spolupráci mezi libyjským a českým ministerstvem zdravotnictví.

Informovala také o tom, že český velvyslanec pozval ministra zdravotnictví na návštěvu Ministerstva zdravotnictví ČR a lékařských univerzit v ČR, aby projednali podpis dohod o společné spolupráci.

Ministr zdravotnictví zase přivítal velvyslance a jeho doprovázející delegaci, vzal na vědomí úzké vztahy mezi oběma zeměmi a potvrdil, že libyjské ministerstvo zdravotnictví vítá spolupráci v oblasti zdraví v souladu se stávajícími postupy a zákony. v Libyi.

READ  Vakcínu proti coce-19 Česko v neděli daruje Tchaj-wanu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *