Česká republika oznamuje Digital Nomad Visa

Česká republika oznamuje Digital Nomad Visa

Tyto produkty vybíráme nezávisle – a pokud si zakoupíte některý z našich odkazů, můžeme získat provizi. Všechny ceny byly přesné v době zveřejnění.

Další den, další oznámení o vízu digitálního nomáda. Vzhledem k tomu, že práce na dálku je stále běžnější, více než 30 zemí zavedlo nová víza, která umožňují lidem, kteří nejsou občany, vyzkoušet nový život v zahraničí a podpořit přitom jejich místní ekonomiku. Nyní se Česká republika (neboli Česká republika, jak je široce známá v angličtině) stala nejnovější zemí v tomto trendu a zavedla jednoroční vízum pro pracovníky na dálku.

Díky úžasným palácům a katedrálám, pulzující kultuře a prvotřídnímu pražskému nočnímu životu lze s jistotou říci, že Česko má nováčkům co nabídnout. Má to však háček: vízum bylo vytvořeno v naději, že naplní nedostatek IT odborníků v zemi, takže musíte mít konkrétní zaměstnání. Česká republika není první zemí, která zavedla digitální nomádské vízum jako způsob, jak řešit mezery v zaměstnanosti. Například Kanada nedávno oznámila podobný program zaměřený na odborníky v oblasti STEM v naději, že naplní celostátní nedostatek.

Pro získání víza digitálního nomáda pro Českou republiku musí mít žadatelé vystudovaný obor STEM nebo mít tříletou praxi v IT a vydělávat 60 530 Kč (alespoň 1,5násobek české hrubé průměrné mzdy ekvivalentní 2 700 USD na osobu). Měsíc). Držitelé víz mohou pracovat na volné noze s českým podnikatelským oprávněním nebo v zahraničních společnostech s minimálně 50 zaměstnanci. Po schválení jsou víza digitálních nomádů – pouhých 60 530 Kč (přibližně 112 USD) – dobrá na jeden rok. Poté mohou vyplnit žádost o povolení k pobytu.

Takže pokud jste profesionál v oblasti STEM a vidíte, že si v České republice budujete novou kariéru snů, zjistěte více o žádosti o vízum. Tady.

Nemáte dovednosti STEM? Žádný problém! Pokud jde o víza digitálních nomádů, Kanada a Česká republika jsou nejvzdálenější, pokud jde o žadatele pracující v určitém oboru. O podobná víza lze žádat v zemích jako Chorvatsko, Nový Zéland, Španělsko a Portugalsko.

READ  Místní česká komunita pomáhá rehabilitovat rodinu v nouzi

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *