Česká republika financuje projekt Percy Lapid

Česká republika financuje projekt Percy Lapid

Toto je souhrn generovaný AI, který může obsahovat chyby. Kontext najdete vždy v celém článku.

Tisková zpráva: Program s názvem „Keeping the Flame of Freedom Alive“ vyvrcholí na posledním ze tří fór v Manile 3. října, na první výročí společnosti Lapid.

Velvyslanectví České republiky na Filipínách v pondělí podepsalo s Lidovým mediálním centrem projekt ve výši 1 milionu P, který má připomenout život zabitého novináře Percivala „Percy Lapida“ Mapasy.

Po podpisu, charge d’affaires, ai, Mr. Dalibor Mička řekl: „Jsem velmi nadšený z budoucí realizace našeho přechodného projektu, protože projekty jako tento podporují právní stát a lidská práva. To je hlavním cílem tohoto schématu. Také podpoří obojí a jsem si velmi jistý, že to pomůže při dodržování svobody slova a svobody médií na Filipínách.

Program nazvaný „Keeping the Flame of Freedom Alive“ vyvrcholí na posledním ze tří fór v Manile 3. října, na první výročí společnosti Lapid. Další dvě fóra o svobodě tisku a demokracii budou organizována v Dumaguete City a Cagayan De Oro City.

Veronica Uy, vedoucí centra, uvedla, že projekt zahrnuje také archivaci vysílaných epizod Lapida na jediné webové stránce.

Lapid, nebojácný rozhlasový komentátor s obrovskou sledovaností na sociálních sítích, byl druhým novinářem zabitým za Marcosovy administrativy.

Vyšetřování obvinění z vraždy vznesených proti dvěma bývalým důstojníkům Úřadu nápravy a jejich komplicům, čtyřem vězňům, pokračuje.

READ  Nedávné: Čeští vůdci přemístili afghánský personál do WGN Radio 720

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *