Česká nejlepší nasazená Barbora Krejkov a Kateina Siniakov vyhrály ženskou čtyřhru Australian Open

Barbora Krejčíkov a Kateina Siniakov přidaly do své sbírky titul z Australian Open ve čtyřhře žen, vítězstvím 6-7 (3-7), 6-4, 6-4 nad Annou Danilinou a Beatriz Haddad Maiaovou.

Nasazená jednička, která byla loni poražena mezi finalisty v Melbourne Parku, chvíli trvala, než dosáhla svého, a byla nucena vrátit se ze setu, aby poprvé získala titul.

Danilina a Beatriz Haddad Maiaové přetlačily olympijské vítězky v tiebreaku a získaly první set.

Skóre se ale srovnalo až na konci druhého setu, protože česká dvojice našla svůj rytmus.

Krejčíková se Siniakovou zlomily na podání Haddad Maiaové pět gemů do rozhodující sady a získaly výhodu.

Forhendový winner Siniakové po lajně na podání Daniliny o dvě hry později navýšil.

Danilinin volej u sítě si vysloužil brejk, který zastavil oslavy soupeřky, ale Krejčíková si podržela podání a zápas uzavřela.

načítání

Toto vítězství je pro české duo čtvrtým společným titulem ve dvouhře poté, co vyhrálo French Open v letech 2018 a 2021 a Wimbledon v roce 2018.

Je to také další významný titul pro Krejčíkovou, která loni vyhrála šampionát French Open ve dvouhře.

Krejčíková se jako čtvrtá nasazená dostala do čtvrtfinále losu dvouhry v Melbourne Parku.