Kimchi: Superpotravina, která je klíčem k dietě šetrné ke střevům

Kimchi: Superpotravina, která je klíčem k dietě šetrné ke střevům

Šílenství po fermentovaných potravinách je v posledních letech nevyhnutelné: kefír je nyní k dispozici vedle jogurtu ve vašem místním supermarketu a kombucha je v nabídce v elegantních koktejlových barech. Zejména kimchi se stalo z jihokorejského národního jídla mezinárodním fenoménem. S důrazem zaměřeným na zdraví střev v roce 2024 je pokrm z kvašeného zelí opět v centru pozornosti jako vynikající příklad ingredience posilující střeva. Po pokušení? Níže se dozvíte všechny důvody, proč byste měli zařadit tuto fermentovanou superpotravinu do svého jídelníčku.

co je kimchi?

Kimchi je nedílnou součástí korejské kultury jídla po tisíce let. Kimchi, vyrobené ze zelí ponechaného při pokojové teplotě fermentovat ve slaném nálevu po dobu dvou dnů, obsahuje také ředkvičku, celer, mrkev, česnek, zázvor a chilli papričky, „což zvyšuje jeho přínos pro zdraví střev,“ vysvětluje naturopatická výživová specialistka. Jessica Shandová. „Pokud jste vyzkoušeli kimchi, poznáte jeho výraznou kyselou, slanou a zázvorovou chuť (jsou to živé bakterie zodpovědné za pocit brnění, který cítíte na jazyku, když si ho vložíte do úst).“

Proč se kimchi stalo populární?

Nejen, že je lahodný, ale obsahuje také přírodní probiotické bakterie, což je přitažlivé pro velké množství lidí, kteří si stále více uvědomují výhody spojené se zdravím svých střev. „Potraviny bohaté na probiotika, jako je kimchi, kysané zelí, živý jogurt a kefír, podporují zdraví našich střev, které se v poslední době stalo více rozšířeným díky zdrojům a odborníkům v této oblasti, jako jsou Tim Spectorspoluzakladatel Zoe„Říká Shand.“

Proč je pro vás kimchi dobré?

Dobré bakterie v kimchi jsou to, díky čemu je tak prospěšné pro vaše střeva. „Kimchi obsahuje velké množství „dobrých“ bakterií, které se vyskytují v důsledku fermentačního procesu, kterým prochází.“ Podle Chanda dobré bakterie v kimchi pomáhají vašemu mikrobiomu růst, a čím šťastnější je váš střevní mikrobiom, tím šťastnější budou vaše střeva. Kimchi je také bohaté na živiny. „Kimchi má koktejl.“ Vitamíny Včetně vitamínů A a C, 10 různých minerálů a více než 34 aminokyselin.

READ  V Pensylvánii byl objeven nový případ ptačí chřipky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *