Česká inflace spotřebitelských cen v květnu dále zvolnila

Česká inflace spotřebitelských cen v květnu dále zvolnila
analýza

Růst spotřebitelských cen v České republice klesl v květnu pátý měsíc v řadě na nejnižší úroveň za více než rok, a to především v důsledku zpomalení cen energií i cen potravin a nealkoholických nápojů, údaje z ČR Ukázal to v pondělí statistický úřad (ČSÚ).

Index spotřebitelských cen (CPI) v květnu meziročně vzrostl o 11,1 % po 12,7 % v dubnu.

To byla nejnižší míra inflace od února 2022, kdy ceny vzrostly o 11,1 %.

Náklady na dopravu v květnu meziročně dále klesly o 22,6 % při prudkém poklesu cen pohonných hmot.

Meziměsíčně spotřebitelské ceny v květnu vzrostly o 0,3 % po poklesu o 0,2 % v předchozím měsíci. Nárůst byl způsoben především vyššími cenami ve skupině potraviny a nealkoholické nápoje.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Žurnalistické organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výsledků, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  České ranní titulky: Šéf čínské centrální banky očekává zvýšení úrokových sazeb, žádné potvrzené případy opičích neštovic v Česku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *