CDC varuje, že ohnisko salmonely spojené s želvami v zájmovém chovu se šíří do 11 států

CDC varuje, že ohnisko salmonely spojené s želvami v zájmovém chovu se šíří do 11 států

Když pomyslíme na salmonelu, obvykle se nám vybaví jídlo: ten stůl, který nebyl dostatečně uklizen po salátu se syrovým kuřetem nebo salátem, vyžaduje kontaminovaný salát. Zatímco nedávná ohniska byla spojena s obvyklými podezřelými, jako je syrové hovězí maso a syrové těsto na sušenky, CDC odhalilo neobvyklou příčinu současné epidemie v 11 státech: želvy v zájmovém chovu.

CDC oznámilo aktivní vyšetřování V vypuknutí mnoha států, které onemocnělo nejméně 26 lidí a hospitalizovalo 9 – případy, které vyšetřovatelé spojovali s kontaktem s želvími mláďaty.

Mláďata jsou organizací definována jako želvy s krunýři kratšími než 4 palce a federální zákon zakazuje prodej želv kvůli jejich vysokému potenciálu přenášet a šířit nemoci. Navzdory těmto zákonům se želvy stále prodávají nelegálně v některých obchodech se zvířaty a online obchodech, na bleších trzích, na výstavách plazů a na kioscích u silnic, uvádí CDC.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *