Bulharsko a NATO jednají o reakci na ruskou blokádu v Černém moři – EURACTIV.com

Bulharsko a NATO jednají o reakci na ruskou blokádu v Černém moři – EURACTIV.com

The Capitals vám přináší nejnovější zprávy z celé Evropy a zprávy z terénu, které poskytuje mediální síť EURACTIV. Zde se můžete přihlásit k odběru newsletteru.


Evropské zprávy, které stojí za přečtení. vítejte v hlavní města Od Euractive.


V dnešní hlavní zprávě:

Sofie

Bulharsko a NATO jednají o reakci na ruskou blokádu v Černém moři. Bulharsko jedná se svými spojenci v NATO, aby zjistilo, zda se s pokračující ruskou částečnou blokádou bulharské výlučné ekonomické zóny Černého moře vypořádá samostatně nebo s pomocí spojenců z NATO, řekl ve středu Lioraktivu ministr obrany Todor Tagarev. Přečtěte si více.

///

instituce Evropské unie

Poslanci Evropského parlamentu souhlasí s přidělením nových křesel navzdory nesouhlasu s vládami. Zákonodárci EU se ve středu dohodli na zvýšení velikosti Evropského parlamentu o 15 křesel, podpořili návrh předložený zeměmi EU a zároveň kritizovali jejich zasahování do rozpočtových pravomocí parlamentu. Přečtěte si více.

///

Vídeň

Rakousko odmítá von der Leyenovu výzvu k rozšíření schengenského prostoru Rakousko odmítlo výzvu předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, aby zrušilo své veto proti přistoupení Bulharska a Rumunska k schengenskému prostoru, s argumentem, že rozšiřování bezvízové ​​zóny v tuto chvíli nedává žádný smysl. Přečtěte si více.

///

Berlín | Paříž

Francouzští a němečtí ministři hospodářství chválí vyšetřování EU ohledně čínských elektromobilů Francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire a jeho německý protějšek Robert Habeck přivítali oznámení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové o vyšetřování nekalé čínské konkurence v sektoru elektromobilů. Přečtěte si více.

///

Berlín

Německo zastavilo přesídlování migrantů přicházejících do Itálie. Německá ministryně vnitra Nancy Weisserová pozastavila dobrovolný mechanismus solidarity (VSM) ve vztahu k příchozím žadatelům o azyl kvůli odmítnutí Říma implementovat Dublinskou dohodu, potvrdilo ve středu německé ministerstvo vnitra. Přečtěte si více.

///

Brusel

Belgický soud zastavil rozhodnutí odepřít ubytování mužským žadatelům o azyl. BBelgická Státní rada ve středu pozastavila rozhodnutí státní tajemnice pro azyl a migraci Nicole De Maur dočasně pozastavit přijímání svobodných mužů Federální agenturou pro přijímání žadatelů o azyl (Fedasil). Přečtěte si více.

READ  Manchester City nabízí Harrymu Kaneovi nabídku Tottenhamu nejméně 100 milionů liber | Harry King

Spojené království a Irsko

Londýn

Britští poslanci odmítají pokus ukončit spoluúčast státu na nucených transplantacích orgánů v Číně. Dolní sněmovna ve středu odmítla dodatek k britskému zákonu o veřejných zakázkách, který by dal britským lékařským organizacím pravomoc vyloučit dodavatele na základě účasti na nucených odběrech orgánů. Přečtěte si více.


Severské a pobaltské země

Stockholm

Bývalý premiér Švédska obviňuje krajně pravicového vůdce z přiživování koránské krize. Bývalá švédská premiérka a vůdkyně Sociálně demokratické strany Magdalena Anderssonová po společné tiskové konferenci, na které odsoudila jeho řešení krize, řekla, že švédský premiér Ulf Kristersson dovolil krajně pravicovým Švédským demokratům zažehnout hoření Koránu. krize. . Přečtěte si více.


na jih Evropy

Madrid

Středopravé síly ve Španělsku se spojily, aby zablokovaly zákon o amnestii. Hlavní španělská středopravá opoziční strana Lidová strana (EPP) a Katalánské občanské shromáždění spojily své síly, aby se postavily proti budoucímu zákonu o amnestii pro účastníky pokusu o odtržení z roku 2017, který katalánští separatisté požadují výměnou za podporu socialistického kandidáta. Pedro. Sanchez při sestavování koalice. Přečtěte si více.

///

Řím

Hotspot se zhroutil na Lampeduse se střety mezi policií a migranty. Tisíce migrantů, které italské úřady zachránily a v současnosti čekají na převoz, se ve středu střetly s policií poté, co požadovaly přemístění do vhodného ubytování. Přečtěte si více.

///

Lisabon

Aktivisté: Ceny veřejné dopravy v Portugalsku se musí přizpůsobit práci na dálku. Veřejná doprava v Portugalsku se musí přizpůsobit trendu práce na dálku a nabízet jednodušší, levnější a flexibilnější alternativy jízdného, ​​tvrdí portugalské ekologické sdružení Zero, které navrhlo soubor opatření. Přečtěte si více.

///

Valletta

Maltští novináři vyzývají vládu, aby jednala a reformovala. Více než 130 maltských novinářů, vysílatelů, výzkumníků, médií a aktivistů vyzvalo maltského premiéra Roberta Abellu, aby splnil své dlouhodobé sliby posílit mediální sektor a zlepšit svobodu projevu. Přečtěte si více.


východní Evropa

Varšava

Ukrajinští uprchlíci žijící v Polsku se stěhují do Německa za lepšími mzdami. Německo zaznamenalo od konce roku 2022 více ukrajinských uprchlíků než Polsko, přičemž většina uprchlíků se stěhuje na západ za lepšími standardy sociálního zabezpečení a pracovními příležitostmi, podle nové zprávy migrační platformy EWL a Centra pro východoevropská studia (SEW) na Varšavské univerzitě. . Přečtěte si více.

READ  Přijetí Nord Streamu 2 nepředstavuje žádnou hrozbu pro dodávky plynu do EU a Německa

///

Praha

Čeští europoslanci kritizují projev von der Leyenové o stavu Unie. Čeští europoslanci vyjádřili obavy z reakce Evropské komise na hrozby pro demokracii, klimatickou politiku a migraci poté, co předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová ve svém středečním projevu o stavu Unie na tyto hrozby upozornila. Přečtěte si více.

///

Bratislava

Slovenský premiér po hádce politiků před předčasnými volbami mluví o banánové republice. Slovenský premiér Udovit Ódor se zeptal, zda Slováci chtějí žít v banánové republice po předčasných volbách 30. září poté, co se bývalý premiér a šéf OĽaNO Igor Matovič dostal do fyzické potyčky na předvolební tiskové konferenci ve Smiru, kde vystoupil s projevem vlády vyřizování záležitostí. Migrační toky byly kritizovány. Přečtěte si více.


Novinky z Balkánu

Tirana | Priština

Albánský premiér připravuje scénu před stěžejním jednáním mezi Kosovem a Srbskem v Bruselu. Albánský premiér Edi Rama před kosovsko-srbským setkáním v Bruselu řekl, že Srbsko se snaží oddálit postup normalizace vztahů mezi Kosovem a Srbskem a co nejvíce těžit z chyb Prištiny, čímž pomáhá Bělehradu ublížit si na mezinárodní scéně. Přečtěte si více.

///

Tirana

Velvyslanec EU v Tiraně: Sčítání lidu je důležité pro členství Albánie v bloku. Příští týden má v Albánii začít hodně opožděné sčítání lidu, velvyslanec Evropské unie v zemi Luigi Soreca prohlásil, že je to důležité v kontextu jejího vstupu do EU. Přečtěte si více.

///

Bukurešť

Sociálně demokraticko-liberální aliance může vzniknout před komunálními volbami v Rumunsku. Ve snaze čelit vzestupu krajně pravicové strany AUR koaliční partneři PSD a PLN v současné době jednají o vytvoření společných kandidátek v místních volbách v příštím roce – alianci, kterou vůdce AUR Georges Simeon již označil za dar. Přečtěte si více.


denní program:

 • Evropská unie: Předsedkyně Komise Ursula von der Leyen se setkala společně s místopředsedkyní Margaritis Schinasovou a řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem; Setkává se s lídry dánského průmyslu v Dánsku, předá jim adresu a jmenuje vůbec první kontejnerovou loď poháněnou metanolem; Oceněný íránským hnutím za ženy, život a svobodu v soutěži M100 Media Award 2023;
 • Místopředseda Komise Maros Šefčović hostí monackou ministryni zahraničních věcí a spolupráci Isabelle Perrault Amadi; Předsedá zasedání Řídícího výboru energetické platformy EU;
 • Viceprezidentka Věra Jourová hovoří k Mezinárodnímu dni demokracie 2023;
 • Komisařka pro energetiku Kadri Simpson přednese hlavní projev a účastní se konference na vysoké úrovni nazvané „Energetická bezpečnost po roce 2024: Dosažení zimní připravenosti v turbulentních časech“ ve Varšavě v Polsku;
 • Komise pro rovnost Helena Dalli se připojuje k Europride; Setkává se s Katrinou Votovatovou, vysokou úřednicí ministra zahraničí USA v Office of Global Women’s Issues, ve Vallettě na Maltě;
 • Komisař pro životní prostředí, oceány a rybolov Virginius Sinkevicius se setkává s Výborem pro záležitosti Evropské unie, Schengenského prostoru a eurozóny, Výborem pro zemědělství, výživu a lesnictví a Výborem pro životní prostředí a vodu v Sofii v Bulharsku;
 • Komisařka Unie pro finanční služby, finanční stabilitu a kapitálové trhy Mairead McGuinnessová vystoupila na konferenci EUROFI. Setkání s generálním ředitelem Asociace pro finanční trhy v Evropě (AFME) Adamem Farkasem;
 • Šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell hostí kosovského premiéra Albina Kurtiho a srbského prezidenta Aleksandara Vučiče k jednání;
 • Evropský parlament hlasuje o rámci pro zajištění bezpečných a udržitelných dodávek životně důležitých surovin, zahajuje jednání o dohodě s USA o posílení mezinárodních dodavatelských řetězců životně důležitých nerostů, regulaci prostituce v EU a další;
 • tisková konference ECB o měnové politice eurozóny;
 • Maďarsko: Italská premiérka Giorgia Meloni se účastní Demographic Summit;
 • sjednocený států: Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock se setkala s ministrem zahraničí Antonym Blinkenem.
 • Tádžikistán: Páté poradní setkání hlav států Střední Asie.
READ  Česká republika oceňuje roli Vietnamu a jeho příspěvky na mnohostranných fórech

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Sofia Mandilara]

Přečtěte si více s EURACTIV

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *