Co čekat od českého obránce

Phillip Krall v organizaci Maple Leafs poněkud sklouzl pod radar jako rostoucí defenzivní vyhlídka.

Velká část řečí se (právem) točila kolem povýšení a dlouhodobé prognózy Timothyho Liljegrena a Rasmuse Sandina.

Josef Dusák mezitím v minulé sezóně nasbíral spoustu bodů, ale jeho defenzivní hra rozhodně nestačila a vedení se v minulé sezóně rozhodlo rozejít. Podobný popis platí pro Maca Hollowella – i když s méně ofenzivním přínosem – protože 24letý hráč zůstává s organizací další sezónu na základě jednoleté dvoucestné smlouvy.

Tedy mimo obranné pole Marlies ListyCelkově 149. volba na draftu 2018 v Krall, je dalším v řadě, který debutoval v NHL, a vyhlídka oficiálně dorazila tento víkend do Los Angeles. Podle Sheldona Keefa.

Krallovi trvalo čtyři roky vývoje, než se dostal sem do WHL, do rodné České republiky a části tří sezón s Marlies. Když se poprvé připojil k backcourtu Marlies pro zkrácenou kampaň 2020-21, zpočátku vypadal ve světle reflektorů jako jelen. Během krátkého 10zápasového stintování mu však značně narostlo sebevědomí, když na konci sezóny vstřelil dva góly ve vzájemných zápasech v Belleville.

Nadcházející sezóna 2021-22 byla pro Marlies bouřlivou kampaní, ale Krallovo nalezení způsobu, jak prosperovat, je jedním z mála světlých bodů jejich roku. Navzdory pomalému začátku kampaně nepomohlo to, že nemáte konzistentního partnera na modré lince.

Greg Moore se rozhodl střídat jej mezi čtyřmi různými dvojicemi v prvních 14 zápasech a několikrát ho posunul do ofsajdu. Práce v jeho prospěch spočívala v navázání stálého partnerství s Alexem Pegou, se kterým strávil spoustu minut a jen zřídka vypadal přehnaně.

Čím více byl český obránce zkoušen, tím více se zdálo, že jeho sebevědomí a růst srostly. Král zaznamenal v prvních 17 zápasech loňské sezony jen pár asistencí, ale v následujících 16 zápasech ofenzivně ožil třemi góly a 12 asistencemi. 23letý hráč zakončil sezónu s 21 body v 58 zápasech, za Dussackem a Hollowellem, kteří mají značné zkušenosti s skórováním obrany na Marlies.

READ  Čeští operátoři akceptují podmínky Primy

Tři z těchto 21 bodů přišly v jediném období při výhře nad Springfieldem v lednu 2022, čímž byl vytvořen franšízový rekord Marlies v počtu asistencí hráče v jediném období. Po zápase hlavní trenér Greg Moore ocenil Krallovu ofenzivní inteligenci a poznamenal, že „jeho celková hra byla silná a předvedl několik dobrých puků a her v útočném pásmu.“

Jeho 12 bodů bylo hlavním ukazatelem minulé sezóny a 12 jich přišlo ve hře pět na pět. Král, spolehlivý na obou stranách speciálních týmů, ani tam svůj tým nezklamal, i když Keefe mu zatím bude na úrovni NHL svěřovat penaltové povinnosti.

Se svými dvěma velkými klubovými kempy a dosavadními přípravnými sezónami si Krall rychle získal reputaci. ListyTrenérský tým jako defenzivní hráč, který dělá všechno dobře. Nikdy neohromí v žádném aspektu hry, ale za svým podnikáním jde klidně a efektivně. I když to není žádný bourák, je ochoten a připraven hrát dostatečně pevnou fyzickou hru se svým rámem 6’2, 200 liber, který mu pomohl přizpůsobit se severoamerickému stylu hry.

„Myslím, že Krall je kluk, který pro nás měl dobré kempy a nedostal tuto příležitost. Je to dobrý mladý hráč, má v něj důvěru. Dobře s tím hýbe. Má to také dobré velikosti. Jsou věci máme ho rádi.

– Sheldon Keefe

Stejně jako mnoho mladých obránců, kteří se učí lana, může být umístění v obranném pokrytí pro něj slabou vlastností, kterou je třeba zlepšit, ale jak bylo vidět v jeho třech dosavadních zápasech v AHL v této sezóně, je to aspekt, na kterém s Marlies tvrdě pracoval. Král, vysoce trénovatelný a přizpůsobivý hráč, udělal doposud velké pokroky během krátké kariéry (71 zápasů) v AHL, která ne vždy napomáhala optimálnímu vývoji mezi dopadem pandemie na rozvrh a nekonzistentními výkony Marlies.

READ  bne IntelliNews - Poslední zasedání staré rady České centrální banky zvýšilo základní sazbu na 7 %

Craw mi připomíná Timothyho Liljegrena v tom, že má vždy vše pod kontrolou, protože neustále vystupuje ze zóny a provádí chytré únikové hry. V ten den a Listy Modrá čára, která se v těchto oblastech potýkala s nedávnými ztrátami, má nyní šanci ukázat své pohodlí na nejvyšší úrovni. Král si také na profesionální úrovni vybudoval silné útočné povědomí; Střely od modré čáry od něj nečekejte, ale je chytrý ve výběru střel a zběhlý v získávání puků na síti.

Krall byl kandidátem na spaní na obránce Marlies, aby v určité fázi této sezóny skočil. S jeho talentem a přístupem věřím, že se s novou výzvou vypořádá bez výrazného přizpůsobovacího období. Slovo „klid“ se dostává do popředí, kdykoli ho sledujete, jak hraje, a myslím, že Sheldon Keefe má správně hráče odměnit a předpokládat, že sobotní večer na velké scéně pro něj nebude příliš mnoho.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.